Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha holnap IC-vel utazok...

Ha holnap IC-vel utazok reggel és, olyankor még nincs nyitva a pénztár, akkor lehet venni a kalauztól jegyet + hely jegyet felár nélkül?

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha vonat van, pénztárnai is lennie kell. Egyébként meg vedd meg előre a jegyet.
2015. febr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 talor ***** válasza:
Igen, lehet venni, de már nem biztos, hogy lesz hely a vonaton. Ez függ attól is, hogy milyen IC-vel utazol. Ha jól tudom, pótdíjat kell fizetni.
2015. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A neten is megveheted a jegyet előre, még be se kell menned az állomásra.
2015. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 talor ***** válasza:
Igen, neten is meg lehet venni, de én nem tudtam megfizetni, mivel nem dombornyomott a kártyám. Aztán inkább megvettem két héttel utazás előtt a jegyem az állomáson.
2015. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Ahol az IC-k megállnak, vagy ahonnan indulnak, érkeznek, azok nem táblás megállóhelyek, hanem pályaudvarok. Tehát 2015-ben már 100% hogy ezeken a helyeken van jegyautomata. Ha pedig van automata, akkor csak pótdíj ellenében lehet jegyet venni a jegyvizsgálótól. Tehát jól gondold meg, hogy a vonaton való jegyvásárlásra hagyatkozol-e. November elején lejárt a türelmi idő, ameddig még pótdíj nélkül adtak jegyet a vonaton annak ellenére, hogy a felszállás helyén van jegyautomata.
2015. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Azért itt is vannak kivételek.

Pl.:Ha Tajón laksz nem hiszem, hogy tudsz venni jegyet,pót- és helyjegyet az ott menetszerint megálló Avala EC-re.

Nem jártam még arra, de a vasutallomasok.hu azt írja,hogy nincs menetjegykiadás. Szerintem még automata sincs (de ez csak egy tipp).

Szóval a 100% nem teljesen igaz.

2015. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mondjuk ez rossz példa,mert az Avala az EC, nem IC.
2015. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!