Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Utazom Olaszországba, és nem...

Detti97 kérdése:

Utazom Olaszországba, és nem tudom eldönteni hogy gulyás krémet vagy erős pistát vigyek ajándékba. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 6. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
tekintve hogy mindkettő százforintos tétel, akár mindkettő beleférhet..
2015. márc. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lencsefőzelék ***** válasza:
60%
A gulyáskrémben nátrium-glutamát (E621) van, ami idegméreg, valamint sűrítőanyag (xantán gumi) és tartósítószerek (kálium-szorbát, kálium-metabiszulfit, melyek szintén nem a legegészségesebb összetevők. Az Erős Pistában "csak" xantán gumi és kálium-szorbát van, tehát a két rossz közül ez a kevésbé rossz.
2015. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Egyik sem olyan étel amit bármilyen emberi lénynek ajánlani mernék. A gulyás krém egy szégyen, az erős pista pedig egy sós paprikamassza, óriási gasztro élmény mindkettő, mondhatom. Inkább vigyél egy jó bort, pálinkát, esetleg kalocsai paprikát.
2015. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én gulyáskrémet vinnék, mert annak olyan az ízvilága, amit még biztos nem ettek. Erős paprika krém szerintem náluk is van, az nem lenne olyan nagy újdonság.
2015. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ajándékba vinnéd, akkor erős pistát nem érdemes, lehet kapni ott is paparika-chili krémeket, ami nagyon hasonló.
2015. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmit szeretnél, és van jó beszerzési forrásod, akkor rendes fűszerpaprikát, s nem olyant, amiben több az állományjavító, stabilizáló, színezék, mint paprika.

A boltokban nem lehet rendeset kapni, de még az is jobb, mint ezek a krémek.

2015. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha megengeded:

mivel itt élek és tudom, hogy nem esznek paprikás ételeket, ha nem kimondottan magyarokhoz jössz látogatóba, akkor egyik sem nyerő. Én a fűszerpaprikát sem ajánlanám, hacsak nem azért viszed, mert kimondottan ismerik és kedvelik a magyar konyhát, vagy hogy a konyhapolcra tegyék és nézegessék, vagy hogy te főzz belőle egy este magyaros vacsorát.


Vigyél inkább valami jó pálinkát (ne szőlő alapú törkölyt, mert az náluk is van grappa néven, hanem valami szilvát, cseresznyét).


Vagy Magyarországot bemutató olasz nyelvű képes könyvet...

2015. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!