Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nyari programok Magyarorszagon...

Nyari programok Magyarorszagon? Tura, kirandulas, minden szoba johet .

Figyelt kérdés

Augusztusban Magyarorszagon leszek 2 hetet, es valami jo/erdekes dolgokkal szeretnem eltolteni az idot.

Egesz Magyarorszag szoba johet, az utazas nem problema.


Valami szep, szorakoztato, talan tanulsagos helyet tudna valaki mondani?

Nem bulizni vagyom, hanem felfedezni Magyarorszagot. Sok helyen nem voltam meg es szeretnek uj helyeket megismerni. Melyik varost ajanlanatok, es miert? Programok?


Elore is koszonom! Minden tema erdekel. A lenyeg, hogy utazzak es uj dolgokat fedezzek fel.



2015. ápr. 23. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Rám-szakadék
2015. ápr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Márciuska ***** válasza:
100%

Hű de igazad van! Nekem annyi ilyen tervem van már, hogy évek óta nem bírok mindenhová eljutni, amit szeretnék, ezer a látnivaló! Itt van pár ötlet, némelyiket már láttam, másokat én is csak tervezek.

- Múzeumok:

Természettudományi, Iparművészeti, mezőgazdasági (komolyan!), Keszthelyi múzeumok (giccsmúzeum, Cadillac múzeum, majormúzeum, játékmúzeum, erotikus panoptikum, kínzómúzeum, népviseletes babamúzeum), székesfehérvári játékmúzeum

- Városok, ahol érdemes sétálni és nézelődni:

Pécs (két látogatható dzsámi), Sopron, Eger, Székesfehérvár (a Bory várat ne hagyd ki), Vác, Kaposvár, Győr, Szeged, Debrecen, Keszthely, Balatonfüred, Szombathely, Tapolca

- Budapest:

Margitsziget (látogatható a víztorony), Állatkert (hatalmas fejlesztések vannak, idén én is megnézem), Gül baba türbéje (kicsit lepusztult, hamarosan felújítják), Várkert bazár (frissen felújítva, gyönyörű!), János-hegy, Hárshegy, gyermekvasút, libegő, Füvészkert, Aquincum, Duna-korzó, Bazilika (szuper kilátás a kupolából), Kossuth-tér (frissen felújítva), Gellérthegy, planetárium

- Érdekességek:

veresegyházi medveotthon, budakeszi vadaspark, ópusztaszeri emlékpark, makói lombkoronasétány, pécsi Zsolnay-negyed, mosonmagyaróvári Futura kiállítás, Csodák palotája, tropicarium, tihanyi levendulaház, tisza tavi ökocentrum, bikali reneszánsz birtok, szarvasi arborétum, szarvasi vadaspark, kis-balatoni bivalyrezervátum, ipolytarnóci ősmaradványok, vácrátóti arborétum, tapolcai tavasbarlang

- Természeti látnivalók:

Cuha-völgy a Bakonyban, Kis-Balaton, Hortobágy, Sas-hegyi tanösvény, Rám-szakadék, Szalajka-völgy, egerszalóki sódomb, cseszneki vár, szigligeti vár, füzéri vár, és rengeteg tanösvény, ajánlom hozzá az egyes nemzeti parkok honlapjait. Elindulhatsz a nemzeti parkok közös oldaláról: magyarnemzetiparkok.hu.

Egyébként ajánlom böngészésre a programturizmus.hu oldalt, remek ötleteket lehet gyűjteni onnan. Jó nyaralást!

2015. ápr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző nagyon kitett magáért, csak kiegészíteném pár dologgal: városok: Hollókő!, Szentendre, Visegrád, Esztergom; Aggteleki cseppkőbarlang (vagy Bp Pálvölgyi), és valamelyik fürdő a sokból.
2015. ápr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon, nagyon szepen koszonom a hasznos valaszt! Nagyon sok jo helyet felsoroltatok, es van koztuk sok amit megis fogok nezni!

Koszonom megegyszer!

2015. ápr. 28. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!