Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megbüntettek 7 hónapja,...

Devil92666 kérdése:

Megbüntettek 7 hónapja, ellopták a bérletem ekkor igazoltattak! Mondta a hölgy hogy másnap menjek be mondjam el és így 2ezret kell fizetnem! Be is mentem azt mondta a nő hogy nem fogadja el, így én ki jöttem fizetés nélkül?

Figyelt kérdés
Most 7hónap elteltével, kaptam egy felszólítást hogy 32500ft tartozásom van! Viszont azóta férjhez mentem így meg változott a nevem! Be tudják hajtani így is? Mit tudok tenni? 9hónapos várandós vagyok pont erre nincs szükségem hogy most fizessek! Köszönöm a válaszokat eéőre is!

2015. máj. 5. 08:54
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ezt AKKOR el kellett volna intézned! 7 hónap után ne csodálkozz, ha megnőtt a tartozásod.


Ha ellopták a bérletedet, akkor jegyet kellett volna venned. A közlekedés díját minden utazónak meg kell fizetnie. Az egy sajnálatos dolog, hogy ellopták a bérletedet, de ez nem mentesít a jegy vásárlás alól.


Ha éppen akkor, utazás közben szabadítottak meg a bérlettől, az egy másik dolog, akkor egyszerűen peched van. Viszont lásd be te is, hogy ezt bárki mondhatja, és így kihúzhatná magát a büntetés megfizetése alól. Ha tényleg így történt, akkor nem sértődötten távozni kell az irodából és 7 hónapig semmit sem csinálni, hanem kérni a vezetőt, és udvariasan MEGKÉRNI, hogy mérsékelje a büntetést, vagy engedje el.


Így, hogy 7 hónapig semmit nem csináltál, már senki nem fogja azt mondani, hogy jól van, ne fizess.

És igen, így is be lehet hajtani. Attól, hogy a neved megváltozott, te még ugyanaz a személy maradtál.

2015. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen be tudják hajtani. Szép is lenne, ha egy házassággal meg lehetne úszni minden adósságot.

Van rendőrségi jegyzőkönyved a lopásról, vagy be tudod bárhogy bizonyítani, hogy volt bérleted? (ÁFÁ-s számla, sorszám, másolat stb) Ha nem, akkor esélytelen, ha igen akkor is csak méltányossággal próbálkozhatsz ennyi idő után. Ezt akkor kellett volna elintézni.

2015. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A hölgy aki meg büntettet látta az előtte havi bérletem így tudtam "bizonyítani" hogy volt és igen pechem volt,de ő elfogadta így mondta hogy majd bent is el fogadják!
2015. máj. 5. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, te azt tudod bizonyíttatni vele, hogy volt ELŐZŐ havi bérleted, azt nem, hogy volt "ellopott" bérleted is. Ha nem mentél a rendőrségre jegyzőkönyvet íratni a lopásról, le sem fogják tojni, mit magyarázol nekik össze-vissza, főleg így, 7 hónap után. Fizesd csak ki a jelenlegi összeget, kevesebb nem lesz, csak több. Vagy majd iktatom a polgári peres eljárásod itt a bíróságon, nekem mindegy, plusz egy kereset ide, vagy oda...
2015. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van rendőri jegyzőkönyved akkor okés, amúgy meg nem.
2015. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. máj. 5. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolj bele magad is: ha minden lógóstól elfogadnák, hogy azért nincs érvényes bérlete, mert épp most ellopták, akkor soha senkin nem lehetne az előírt büntetési díjat számon kérni.


Annyira nem lehetsz gyermekien naiv,hogy azt képzeld, rólad első szóra el kell hinni, hogy mások ugyan nem, de te becsületes vagy. Idegenek között a bizalom alapja az ellenőrzés.


A naivitás nem bocsánatos bűn. Ha elvesztetted a bérletedet, akkor is a te dolgod azt pótolni saját költségedre, mert senkitől nem várható el, hogy elhiggye, nem kamuzol. Ha ezt nem tudtad, nem fogtad fel magadtól 16 éves korod után sem, az súlyos alkalmatlanságról tesz tanubizonyságot bármely munkakör betöltésénél. Én ennek tudatában, biztosan nem alkalmaználak.

2015. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kifogás az mindig van, várandós vagyok, munkanélküli vagyok, ellopták, stb. Nem tudom, hogy gondoltad, hogy ha kimész fizetés nélkül, akkor elfelejtik a büntetésed? Benne van az adatbázisukban.
2015. máj. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!