Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ördög-árokhoz (Bakony) melyik...

Ördög-árokhoz (Bakony) melyik túra útvonalon érdemes menni?

Figyelt kérdés

Van valahol neten elérhetö térkép a túra útvonalakról?

Györböl hogyan mennétek? Autóval vagy vonattal?


Továbbá olyan kérdésem lenne, hogy Györ-Moson-Sopron vagy Veszprém megyében hol érdemes erdei túrát tenni?


2015. jún. 16. 09:40
 1/1 polarbeer ***** válasza:

Üdv!


Én pápai vagyok, és elég sokat túrázom a Bakonyban. Győrből, és környékéről vannak ismerőseim, ők leggyakrabban vonattal mennek, és nekik a Cuha környéke a könnyen megközelíthető, szép útvonal. A vonat Győrből Veszprémbe megy, és több remek túra tervezhető egy másik vasútállomásig / buszmegállóig, ahonnan szintén könnyű visszamenni Győrbe. A környék leglátványosabb, és könnyűszerrel pár kilométeres sétával bejárható helyei a Cseszneki vár, és a Cuha szurdok. De az erdei vasútállomások (Vinye és Porva-Csesznek) közvetlen környezetben van a Pápalátó-kő; a Hódos-éri Likas-kő, kicsit odébb pedig Zirc városa a templomával, és a múzeumaival; Ördög-árok; a bakonyszentlászlói Ördög-rét a kis barlangjaival; stb...


Netes térkép a turistautak.hu, minden rajta van, nagyon jól használható, de a használatába bele kell jönni! Mikor elkezdtem túrázni, én nem értettem az oldal logikáját. A nevezetességeket, látványosságokat nem jelöli, csak az utakat. Viszont ha letöltöd a Garmin MapSource programot (ingyenes), és abból töltöd be a turistautak.hu térképeit, akkor sokkal több infóhoz jutsz, mert ott már jelzi a pontokat is. Mindenképp javaslom továbbá a papíralapú térképek beszerzését! Egy kihajtogatós Észak-Bakony térkép kb. 1300 Ft, míg egy lapozgatós Bakony térkép kb. 2500 Ft, a helyedben mindkettőt megvenném! Az Észak-Bakony kihajtogatós térkép vadi új, ezért nagyon ajánlom otthoni tervezgetésre, sőt terepre is, bár sokan nem szeretnek vele túrázni, mert ha kihajtogatod, akkor nagy, és könnyen sérül. Nekem is megvannak (bár a régebbi kiadások, és azóta változtak a turistautak, de berajzolom a változásokat), és rendszeresen viszem magammal mind a lapozgatóst, mind a kihajtogatóst.


Most már van térképed a Bakonyról, döntsd el, mennyit szeretnél sétálni, és hogy napi hány órát szánnál rá. Érdemes kora hajnalban, akár az első busszal / vonattal elindulni, hogy szarvasokat, őzikéket láthassatok. Hány kilométert szeretnél sétálni? 5, 10, 20, esetleg 50 km-t? Mi fontos inkább, a minél több látványosság felkeresése 1 nap alatt, vagy szívesen hűsölnél akár 1 órát is egy szép terebélyes fa árnyékában? Fontos esetleg a teljesítmény, a kilométerek és a szintemelkedések halmozása? Mennyire szeretnél nehezebben megközelíthető (nem jelzett / benőtt ösvények) ám annál szebb, és meglehetősen ritkán látogatott helyekre eljutni? Szeretnéd-e meglátogatni a helyi tájházakat, templomokat, múzeumokat?


Ezeket mind neked kell eldöntened, és ez alapján megszervezni a saját túrádat. Ismerkedj meg a geocachinggel (geocaching.hu), és a teljesítménytúrákkal (teljesitmenyturazoktarsasaga.hu), hátha megtetszik valami.


Ha kell bármiféle segítség, írj! :)

Üdv.:

polarbeer

2015. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!