Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kétnapos kirándulás keretében...

Kétnapos kirándulás keretében Budapest mely nevezetességeit néznéd meg?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 10:09
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
a Gellért hegyre mindenféleképpen menjetek fel,gyönyörű!!! ÉS este a hídon sétáljatok! Én pesti vagyok,de ha lehetne minden este ez lenne a programom :)
2010. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hősök tere, Szépművészeti, Vajdahunyad, Budapesti Állat és Növénypark, A Vár, Halászbástya, Mátyás templom...


Jó szórakozást! És remélem jó idő lesz!

2010. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Terror háza(persze csak a megfelelő korosztállyal.Hősök tere,Szépművészeti Múzeum.Nemzeti Múzeum stb....de választanék egyet és csak azt(tapasztalat h nemszeretik a gyerekek a sok múzeumot..Estére színházlátogatás,egy könnyedebb darabbal.De előtte séta a várban.Másnap mondjuk az állatkert,majd délkörül egy kis plázázás,ahol ebédelhetnének,kicsit ellennének.Aztán hazaindulás előtt,elvinném őket valamelyik fürdőbe.vagy a fürdő helyett,hazafelé egy meglepetésprogramm(pl.gokartozás,mecsextrém,paintball,vagy minket utolsó osztálykiránduláson bórtúrára vittek...a kínálat széles,csak ahhoz kell igazítani h merre laktok,és milyen lehetőség van arra.)
2010. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
előző vagyok: Bocsánat,azt hittem osztálykirándulást szervezel.Ha a hugod nem kislány már,akkor mindenféleképp megnézném a terrorházát.Budai vár,és a bazilika is nagyon szép.Margit szigeten séta,fürdés a Széchenyi fürdőben.Szerintem estére egy színház is jó ötlet lenne.Igazából annyi mindent meglehetne nézni,hogy 2 nap nem elég rá,ezért aztmondom h mindenből egy kicsit(egy múzeum,egy templom,egy színház,egy fürdő,vagy a ferihegy,is érdekes tud lenni stb...)
2010. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen körkérdést intéznék a többiekhez, hogy ki mire vágyik.


Írtad, hogy a szüleid nem szeretik a beülős helyeket, viszont a várban nem életveszélyesen drága a Ruszwurmban 1-1 szelet torta, vagy süti. (Kb. 500-600 HUF szeletenként)Ha ez ekkora dolog, hogy Bp-re jöttök, akkor oda mindenképpen elvinném őket. Közel van a cukrázda a Mátyás Templomhoz.


[link]


Mindenképpen fontos, hogy ha nem szeretitek a múzeumokat, akkor nem érdemes múzeumba menni. A séta a várban vagy a városban nagyon jó ötlet, de időjárásfüggő.

A várban ebédelni étteremben nem szabad, nem magyar pénztárcának van kitalálva.


Múzumok közül ami szép és érdekes is:

Nemzeti Múzeum (ha még nem látta a csapat). Itt igazából a magyar történelmi kiállitást érdemes megnézni. Sok múlik azon, hogy milyen az ember felfogóképessége. Ha már ott vagytok, akkor a Magyar Szent Koronához tartozó koronázási ékszereket is meg lehet nézni.

Az Országház nagyon jó ötlet; kb 1 óra a vezetés. A Magyar Szent Korona is itt van!

A Terrorházára ha alaposan akarjátok megnézni, akkor kb 3 óra kell, de nagyon megéri. Még a várban érdemes megnézni a Hadtörténeti Múzeumot, ha szertitek.

Az Operaház is nagyon jó ötlet, bár előadás nélkül szerintem nem olyan jó. (Aki így is szereti, az menjen.)

Ha szép az idő, akkor mindenképpen érdemes a várban sétálni, vagy akár a Margitszigeten, Városligetben, Andrássy úton, Gellért-hegyen. Persze minden nem járható be, érdemes valamiféle fontossági sorrendet felállítani egyeztetve a többiekkel.


Annyi készülés fontos, hogy ha Várba mentek, és van látcsövetek, érdemes magatokkal vinni, illetve fényképezőt mindenképpen! A várból nagyon jól lehet fényképezni illetbe a várban érdemes fényképezni az épületeket illetve a díszeiket.


A várat megközelíteni a várbusszal lehet a Moszka térről, vagy a Siklóval is érdemes akár, ha nem voltatok soha siklózni, akkor azt érdemes megejteni. Amúgy is az alsó végénél van a 0 kilóméterkő és egy Monarchai korabeli címer mozaikja.


Ha még nem fáradtatok el, akkor akár a József-hegyi kilátó, vagy a Normafa, esetleg az Árpád-kilátó nagyon jó és csendes. A János-hegy is jó, csak mire felmegy az ember, ha nem autóval van, túl sok idő megy el vele. Áprilisban talán már tavaszodni fog.

2010. márc. 7. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

A fentieken kívül én javaslom estére valamelyik török fürdőt (Király, Lukács, Rudas) [link] egyedülálló élmény!

A várban a kilátás mellett érdemes végigsétálni az Úri, Országház, Fortuna utcán ,és be-benézni a kapualjakba, csodás középkori ülőfülkéket lehet látni itt, ilyen sincs máshol!

A Hősök tere mint fő látványosság szerintem nem nagy szám, oda csak a japán túristákat viszik fényképezni. Átsétálni rajta nem rosz, de hogy számunkra ez legyen Budapest? Kötve hiszem. Mögötte a Városliget a tóval, lufikkal, állatkerttel, Királydombbal annál szebb.

Érdemes lehet még a Planetárium a Népligetben, kb 1,5 órás program. A Tropicariumhoz túl sokat kell utazni, és szerintem nem olyan látványos, az Állatkert ebből a műfajból sokkal jobb.

Étteremből, ha meg tudjátok engedni magatoknak, a Gellért szálló étterme nagyon jó, eszméletlenül finoman főznek, és kötetelenül elegáns + ott van a hegy mellett, ergo útba esik.

Nem tudom belefér-e az időbe, és honnan jöttök, de egy fél nap (autóval) a szentendrei Skanzenben fantasztikus élmény lehet. Múzeumvasút, parasztházak, működő vizimalom, állandó kézműves programok, rackajuh és szürkemarha simogató, fényképész és autentikus fogadó, kedvesség, minden megvan benne!

2010. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha nem fontos, ne használj tömegközlekedést. Véleményem szerintem a fővárosiak nagy hibája hogy mindenhová BKV-val, vagy autóval akarnak eljutni.

A sétát válaszd:) A további programlehetőségeket már leírták előttem, de a Gellérthegyet én is megerősítem!

2010. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!