Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen dokumentumot kell...

Milyen dokumentumot kell felmutatnom, ha újra akarom aktiválni a TAJ számom?

Figyelt kérdés

A szitu a következő:

Kiköltöztem Nagy-Britanniába dolgozni, viszont nemsokára haza fogok költözni. Az NI számom elkészülte után, a TAJ számom ideiglenesen megszűntettem, hogy ne bírságoljanak meg.

A problémám a következő:

"TAJ számának újra aktiválására a külföldi biztosítás megszűnésérólszóló bejelentési kötelezettség teljesítését követően kerülhet sor."

Itt nem tudom, hogy pontosan milyen dokumentummal tudnám bizonyítani, hogy megszűnik (esetleg P85?) mivel az NI számom tudtommal nem szűntethető meg.

Vagy miként megy ez a folyamat? Az oep-en, nem találtam választ erre.



2015. jún. 26. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Bemesz az oephez, elmondod mit szeretnel es ok adnak egy formanyomtatvanyt, amit ki kell toltened. Az NI szamod kelleni fog, meg persze a TAJ-szamod. Mas nem ugrik be, hogy kellene. Ja, es termeszetesen a szemelyid meg a lakcim kartyad
2015. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lemaradt: a nav fele is jelentsd be, hogy hazakoltozol es ujrainditod az egeszsegugyi hozzajarulas fizeteset. + menj be a munkaugyre! Ha megvan a 365 nap folyamatos munkaviszony, jogosult vagy 3 honap munkaugyi jaradekra. A mienk most zarult le, ha van P45od vagy szerzodesed, mindent vigyel be!
2015. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"TAJ számának újra aktiválására a külföldi biztosítás megszűnésérólszóló bejelentési kötelezettség teljesítését követően kerülhet sor."


bejelentési kötelezettség és nem bizonyítási kötelezettség. Csak nyilatkoznod kell, hogy újra meg akarod nyitni. Nem kell hozzá semmilyen bizonyíték, vagy papír. Ráadásul tudtommal az angol biztosításod nem szűnik meg, csak az egyenlegére nem kerül több zsé. De az tovább él.

2015. jún. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!