Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nem vagyok otthon a máv...

Nem vagyok otthon a máv közlekedésben. Ha el akarok menni egy városba reggel, majd vissza este, akkor érdemes retourt kérni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 7. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyilván igen.
2015. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Időt spórolsz vele, nem pénzt. A retúr (a MÁV szóhasználata szerint "menettérti") jegy ugyanannyiba kerül, mint két egy útra szóló, de visszaút előtt nem kell még egyszer a pénztárnál sorba állnod. Csak felülsz a vonatra. 
2015. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

Csak 100 km felett lehet menettérti jegyet venni.

Ha lehet, akkor érdemes.

2015. júl. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Dehogy csak száz kilométer felett! Én a Pilisvörösvár-Budapest vonalon is mindig azt vettem, mikor volt még vonat...

De tényleg nem olcsóbb, csak időt spórolsz vele.

2015. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Akkor jó rég utazhattál vonattal, már legalább 2 éve nem lehet.
2015. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok azoknak az észkombájnoknak, akik lepontoztak, de akkor hagy idézzek a MÁV hatályos üzletszabályzatából:


"6.5.6. 100 km-nél nagyobb távolságra váltott menetjegy –

ha a Díjszabás nem tiltja – az utas kérésére menettérti útra is kiszolgáltatható, ekkor a visszaúti menetjegy az eredeti kiindulási állomásig azonos – vagy az utas kérésére a menetjegyen feltüntetett eltérő útirányon át érvényes"


Továbbá:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért érdemes, mert időt spórolsz vele, de csak akkor, ha tudod, hogy milyen vonattal fogsz visszautazni.

Ugyanis mivel már a gyorsvonatra is pótjegy kell, ezért ha csak "sima" jegyet veszel, akkor az esetleges pótjegyért ugyanúgy sorba kell állnod visszefelejövet.

Ha IC-vel mész (és jössz), akkor ha előre megváltod a jegyed (Kivéve: ha péntek meg vasárnap - azt hiszem, de ez nem biztos!-), akkor még spórolhatsz is rajta, mert a pótjegy a legtöbb napon olcsóbb elővételben.

2015. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!