Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A 7. kerület tényleg nem...

A 7. kerület tényleg nem valami nívós hely? Én eddig úgy voltam vele, hogy az elég jónak számít.

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogy az 5. 6. és 7. krület az abszolút belváros, ahol a turisták vannak, ahol a legdrágább az ingatlan, az albérlet, stb.

Egy mai cikk az indexen:


a 7. nem valami nívós hely, ezt mindenki tudja!!!


ennyire gáz?

miért?

szinte a duna-parton, mindenhez közel. azt értem, hogy biztos büdös meg zajos, meg zsúfolt, de ez még jónéhány kerületre igaz.


2015. okt. 1. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát vannak necces részei, ez tény (Keleti, Blaha környéke), de valóban, nem a legrosszabb hely.
2015. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mint minden kerületnek, Erzsébetvárosnak is vannak jobb és rosszabb részei.

De tény, hogy zajos, büdös, zsúfolt és koszos.

Viszont nyüzsgő, egymást érik a pubok, kocsmák, presszók, színházak, éttermek...

Az Erzsébet körúttól a Duna felé eső része jobb környék, a Városliget felé elterülő része lényegesen rosszabb.

2015. okt. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rossz kerület, csak felületes ismeret. A VIII. kerületnek van polgári része (c.mentes) az a neve, hogy Palotanegyed. Szomszédos az V. kerülettel, akár oda is tartozhatna. Aztán van a nyóckernek kertvárosi része is (Tisztviselőtelep) mégis az egész kerületet mint c.tanyát tartják számon. Aztán Kőbányára is mint panelrengetegre gondolnak, ahol csak prolik laknak, holott van egy szép nagy kertvárosi része (Óhegy) ami akár Óbudának is beillene. És ez minden kerületről elmondható.

A büdös-zajos pedig egyetlen kerületre sem igaz teljes egészében, mindenhol vannak csendes mellékutcák és parkok. A vidékiek hajlamosak Pestet az alapján megítélni, amit a vonatról leszállva pár kilométeres körzetben látnak. Oda persze nem mennek el, ahol nincs semmi érdekes, ami csak lakóövezet. Így a körúti zsúfoltságot látják, és azt ami a vasúti sínek mentén látszik az ablakból. Holott Budapest 23 kerületének túlnyomó része kertváros, olyan mint egy vidéki kisváros. De erről nincs sokaknak nincs is szándéka meggyőződni, mert ugyan minek utaznának ki a Hungária körúton kívülre. Így marad nekik Pest egy koszos, büdös város. Pedig a területének ez max a 20%-ról mondható el.

2015. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy kevéssé tudományos ám roppant látványos, egyszerű légszennyezettség mérési módszer simán mutatja hogy mennyire koszos egy adott hely: milyen sűrűn kell port törölni. Hány hetet hagyhatsz ki mielőtt meglátszik. Hát, meglátod hogy a Budapest legnagyobb részén bizony nem sokat....


Az hogy az albérlet milyen drága annak nem sok köze van ahhoz hogy milyen nívós hely -- sokkal inkább hogy az 5-6-7-ben sok külföldi vesz ki lakást.

2015. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy kevéssé tudományos ám roppant látványos, egyszerű légszennyezettség mérési módszer simán mutatja hogy mennyire koszos egy adott hely: milyen sűrűn kell port törölni. Hány hetet hagyhatsz ki mielőtt meglátszik. Hát, meglátod hogy a Budapest legnagyobb részén bizony nem sokat....


Szentendre Duna part, hatalmas parkban van a lakásunk...


Magasfényű fekete és piros bútoraink vannak én pl. naponta törlök port, szóval nem ez a releváns mód.

2015. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-asnak . Vidéki vagyok és igazad van én is csak felületesen ismerem BP-et. Gondolkodunk a költözésen, de még nem jutottunk végleges döntésre. Tudsz olyan helyet javasolni ami nyugodt , rendezett kertvárosias környék de, ahonnan mégsem kell fél óránál többet buszozni, metrózni a belvárosig?
2015. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Max annyiban belváros, hogy körfolyosós bérházak vannak benne, meg zártsorú beépítés... Van egy csücske ahová tényleg mennek a turisták (zsinagóga), meg a Király utca ami tele van vendéglátóhelyekkel, de ennyi az egész. Pár éve az egész volt gettó környéke még hihetetlenül lepusztult volt, düledező, lakatlan egy-kétszintes épületekkel (még most is van ilyen bőven!!!), ez a rész szép lassan rehabilitálódik, meg a Károly krt-hoz közel van néhány menőbb irodaház is. De pár utcával kijjebb már csak ez a sima "bérházas" utcakép. Ingatlan szempontból meg Zugló sokkal-sokkal felkapottabb.

[link]

2015. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os: van ilyen is bőven, csak ugye nem mindegy mennyid van rá. Sose a belvároshoz viszonyíts hanem a munkahelyedhez; és gondolj arra is hogy városon belül is lehet utazni vonattal (tény hogy ez nem sok városrészt érint, de pár perc alatt bevisz a belvárosba).
2015. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as: Igaz, én a Tisztviselő telepen lakok, és én nagyon szeretem, de akárkinek mondom, hogy a 8. kerületben lakok mindenki úgy néz rám kb., hogy "még élsz?"


Pl a 9. kerület Gubacsi úti része kb 10.000x rosszabb, mint a 8. kerület jobb részei.

2015. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!