Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » El lehet jutni aszfaltozott...

Csicsky kérdése:

El lehet jutni aszfaltozott úton Dobogókőről Dömösig?

Figyelt kérdés

Érdekelne egy olyan lehetőség, hogy el-e lehet jutni Dobogókőről biciklivel kizárólag aszfaltos úton haladva (hogy közben ne kelljen gyalog menni) le egészen Dömösig a Pilisen keresztül. Azt tudom, hogy az út utolsó szakaszán, a Macskások-Nyilasok dűlőn már nincs gond és talán a Fereczy-sziklától haladva az említett dűlő is megközelíthető aszfaltozott úton, de nem tudom, hogy a Frenczy-szikla előtt elhaladó utat (parkolót?) milyen módom tudom Dobogókőről elérni.


Továbbá érdekelne, hogy melyek az útvonalnak azok a részei, ahol az autós forgalom tiltva van (inkább ezeket választanám). Ugyanis Dömösben van egy tábla, mely szerint motoros járművel a Macskások-Nyilasok dűlőn nem lehet közlekedni, mert természetvédelmi területen húzódik. Gondolom, ez a tiltás érvényes egészen Dobógókőig. Ha nem, javítsatok ki.


A belinkelt térképen berajzoltam egy elképzelt útvonalat. Ez végig aszfaltos? Ha igen, akkor ezen végig érvényes a tiltás a motoros járművek számára? Vagy esetleg tudtok megfelelőbb útvonalat (lehet jóval hosszabb is)?


[link]


[link]



2015. okt. 21. 14:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Amit én ismerek az egyik aszfaltos, hogy Dobógókőről legurulsz kétbükkfa-nyeregig és ott elindulsz P.szt.kereszt felé, de közben balra figyeled a leágazást ami sorompóval van beljebb lezárva. Ott letérsz és végig ggurulsz és tekersz kicsit felfelé majd le és megint feljebb váltakozva, amíg el nem érsz a Királykúti-nyeregig. Ott lesz egymás után három leágazás is. Neked abból az irányból az elsőt kell választani, ahol sorompó van általában nyitva, de ez ne zavarjon, mert alatta is át lehet menni :)


Ezen az úton Dobikő felől az első aszfalt leágazás ami le visz Pilismarótra, onnan már csak egy településnyire van Dömös.


A Királykúti nyeregtől a második út elég rossz minőségű, gazos köves földút, de ezen közvetlenül le tudsz menni Dömösre (azon még nem jártam).


Ebből az irányból a harmadik úton fel tudsz menni a Hubertus kunyhó és Prédikálószék felé, de ha onnan lefelé a másik irányba mész akkor kemény terepen a Vad-álló kövekhez jutsz el leginább óvatosan tolva lefelé is.


Az azért nem bringás útvonal, ha bár egyszer találkoztam ott egy sráccal aki éppen a Vad-állók mellett jött fel a vállán a bringájával és éppen a Prédikálószék felé igyekezett.

Ezt az uttalan utat nem ajánlom, de egyszer el lehet nézni erre is.

Itt éppen ment a kamera, amikor jött felfelé a srác, viszont a szél zaj elfedi a beszélgetés nagy részét.


[link]


De most jut eszembe, van sokkal-sokkal rövidebb és jó minőségű út is! Két-bükkfa nyeregnél (ahol el lehet menni P.szt.kereszt felé), ott nem arra indulsz el, hanem a másik irányba az erdészeti aszfalton végig Pilismarót irányába. Azon is oda jutsz el, ahova a másik leírás szerint, csak sokkal rövidebb úton.


Ha itt mész le akkor elmész a Hoffmann fogadó és vadászház mellett.

[link]


Még sokat gurulsz lefelé amikor majdnem leértél Pilismarót településre, akkor látsz jobbról becsatlakozó erdészeti utat ami egy patak fölött a kis hídon jön át sorompón keresztül. Na az jön a Királykúti-nyereg felől a dobogókői sípálya alsó felvonó állomását érintve. Azon jöttél volna ha az első és jóval hosszabb utat választod.


Egyszer érdemes azt választani, mert az is gyönyörű. Egyébként az utóbbi változatnál ahol Hoffmann vadászház felől jössz és lejjebb betorkollik a jobbról jövő erdészeti út, az már majdnem Pilismarót felső széle. Onnan már csak le kell gurulni Pilismarót fő útjáig, ahol a nyomós kút van és onnan jobbra Dömös a következő település.

2015. okt. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A Dobogókőtől a Ferenczy-szikla felé vezető útvonal nem aszfaltos. A Király-kúti-nyeregből a Malom-völgyön át Pilismarótra vezető út végig az. A Király-kúti nyeregből a Szőfe-forrás-völgyön át Dömösre vezető út nagy része kőszórásos.

Itt egy térképvázlat az -- előző válaszban is idézett -- aszfaltos utakól.

[link]

Ami zöld ezen a térképen, onnan van kitiltva az autóforgalom, mivel az erdészeti üzemi út.

2015. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!


Készítettem egy újabb útvonaltérképet:


[link]


Itt a dobogókői parkolóból indulva a sípálya felé haladva (A pont) a sípályán (vagy közvetlenül mellette) gyalog mennék az A ponttól a B pontig (sípálya alja). Innen (ha jól tudom) végig aszfaltos út vezet a Ferenczy-szikla felé (B–P szakasz). Azt tudom, hogy a Dömös előtti Macskások-Nyilasok dűlő az aszfaltos út (Dömös–Szentfa kápolna szakasz), de a kérdésem az lenne, hogy a feltüntetett útvonal a P ponttól a Szentfa kápolnáig (piros út) szintén aszfaltos-e? Ugyanis a Google műholdas térképén annak látszik, de ez lehet megtévesztő is.


A másik kérdésem meg az lenne, hogy ismeri-e valaki az útvonaltérképen a kékkel berajzolt útvonalat. Ez milyen? Aszfaltos?

2015. okt. 23. 15:52
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz körül az én térképemen, nagyíts és mozgasd és keresd meg azt a részt. Van amelyik térkép réteg választásnál a (+-) al lehet nagyítani és a kurzor billentyűkkel mozgatni, viszont van ahol ott a nagyító sáv és az egérrel mozgatható. ..csak nehogy itt akadj el :)


[link]


Mint ha a te vázlatodon a Ferenczy szikla máshol lenne..? Lehet, hogy én nézek el valamit, nézd át te is.


A képernyőn a jobb oldalon a szélén feljebb találsz egy "+" jelet, arra kattintva különböző rétegeket lehet ki-be kapcsolni. A te vázlatodon és az enyémen mintha mást látnék kicsit. Nem is tudom hogy van ez most.


Egyszer amikor mentem arra a sokból, rögzítettem gps treket is a garmin virb akció kamerával ha jól emlékszem, csak meg kellene keresni melyikben is van az a rész. Az biztosan aszfalt volt, csak kicsit töredezett és hibákkal teli, de aszfalt ahol mentem. Szerintem az egyetlen aszfalt a környéken Malomvölgy felé (a kétbükkfától indulón kívül). Most nem ígérem, hogy megtalálom..

2015. okt. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Jól írod: a sípálya aljától a Ferenczy-szikla felé (és azon túl a Malom-völgy - Pilismarót felé) vezető út végig aszfaltos. A Ferenczy-sziklától Dömös felé nincs aszfaltos összeköttetés.

Érdemes megnézni a turistautak.hu-t: ha kijelölsz rajta egy útvonalat, megmondja az úttípust is (burkolt, szekérút, ösvény).

2015. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kösz a linket a térképre! Végre egy használható turistatérkép!


A turistatérképet/térképeket rátettem a Google Föld műholdas térképre. Most már jobban át tudom tekinteni a helyzetet. Ezeken bejelöltem a Dobogókő – Pilismarót útvonalakat:


[link]


[link]


Az eddigi infók alapján úgy néz ki, hogy a Király-kúti nyerget Pilismaróttal összekötő erdészeti utat fogom választani, ezen belül a dobogókői sípálya alsó pontja – Pilismarót útszakaszt, vagy a másik erdészeti utat, a Dobogókő – Két-bükkfa nyereg – Hoffmann-vadászház – Malom-völgy – Malom-völgy elágazás – Pilismarót (Ady Endre utca, Köztársaság tér) útvonalat.


Az nem olyan nagy gond, ha nem Dömösbe érkezek meg, mert nem kimondottan Dömös az úti célom, hanem a tervezett túrához (leereszkedés Dobogókőről) a megfelelő útvonal kiválasztásán van a lényeg.


Nálam a Ferenczy-szikla GPS koordinátái: 47.730875°N, 18.897068°E (47°43'51.15"É, 18°53'49.44"K). Nálatok is ezek a koordináták vannak meg?


Még egyszer köszönöm mindkettőtöknek a segítségeteket!

2015. okt. 25. 05:30
 7/20 anonim ***** válasza:

A nyereg felé ha mész, akkor több mászás is lesz a lefele közben, erre számíts.


A gps adatot most hadd ne keresgéljem.. bocs.


Viszont van még valami itt :

[link]

2015. okt. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Már mint nem a Két-bükkfa-nyereg, [link]


..hanem a Király-kúti-nyeregre gondoltam, ha arrafelé mész, akkor gondolná az ember, hogy az végig lefelé gurulás, de nem. ott van lefelé is és mászás is közben. Akkor már jobb a másik út, a Két-bükkfa-nyeregnél jobbra a Hoffmann felé. Azért írtam először a másikat, mert az jutott elsőnek eszembe.

2015. okt. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Vasárnap elmentem a Kírálykúti-nyereg felé, ott tovább a dobogókói sífelvonó alsó állomása mellett, közben bekapcsoltam a kamerát és a benne lévő GPS kis késéssel kezdte rögzíteni az útvonal adatait.


A videón látszik ahol elkezdem mutogatni az irányt, hogy ott a felvonó és aztán mutatom, hogy jobb felé megyek tovább az út kanyarulatát követve.


Végül mint itthon kiderül a nyomvonal alapján, majdnem rátaláltam a sziklára, csak éppen megkerültem távolból.

Ott a térképen a szikla neve is olvasható.


[link]


Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=BFngjiDvxC8&feature=youtu.be


Végül mivel erősen sötétedett és hűlt is az idő, ezért inkább vissza fordultam és nem tudtam igazán pontos GPS koordinátát mutatni a szikla helyéről, pedig körbe akartam járni így az adatokat folyamatosan rögzítve. :)


.


Még valami..

GPX fájlban van az útvonal infó amit a videó szerkesztő, a Virbedit program tudott a videóra tenni. Azt nem tudom hogy tudnám rátenni arra a részletes túra útvonal térképre aminek a linkjét küldtem neked. Ebben esetleg tudnál segíteni?

Kössz.

2015. nov. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Csak a két térképet egymásra tenni nem tudom (a turistatérképet, meg a bicikliútvonalasat), mert nem képszerkesztő segítségével csinálom, hanem a Google Föld műholdas térképének a segítségével. Így aztán rajta van mind a három. A Ferenczy-sziklát valóban félkörben megkerülted:


[link]


[link]


[link]


[link]


Amúgy én már egyszer jártam a Pilisben, de akkor gyalog voltunk és Dobogókőről mentünk „toronyiránt“ a Ferenczy-sziklához, hogy lerövidítsük az utat. Ezért tudom, hogy a környékén van aszfaltos út is, de azt már nem tudtam, hogy mettől-meddig és milyen állapotban van.

2015. nov. 5. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!