Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen mély a Tisza Vásárosnam...

Milyen mély a Tisza Vásárosnamény-Gergelyiugornyánál?

Figyelt kérdés
Most nyáron tapasztaltam, hogy majdnem át lehet gyalogolni a túlpartra, de vajon azon a keskeny szakaszon, ahol a sodorvonal van, milyen mély lehet a víz?

2015. okt. 24. 01:46
 1/8 anonim válasza:
Azért van a fürdőzőknek elkerített rész, mert mivel a Tisza erős sodrában van hirtelen mélyül, nagyon nagy mélységeket hiszen a sodrás gödröket váj az iszapba. Ezért fulladtak s fulladnak bele a mai napig a Tiszába. Mész 20-25métert,leér a lábad, aztán hirtelen 50m mély gödör. Egy nagyon jó úszó is belefullad, mert az ijedtséget szinte lehetetlen korrigálni a lehúzó ösvények végett, na meg persze + a sodrás.
2015. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ösvények =örvények
2015. okt. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vágom, de nekem pontos adat kellene.
2015. okt. 24. 21:53
 4/8 anonim válasza:
Jól van, de ha értelmezed a válaszom olyan adat nincs. Vagy ilyen átlagmélységre gondolsz? Nehéz megsaccolni, mert a különböző átadási, esős időszakok is befolyásolják. A Tisza nem egy tó mint a Balaton :) Olyanra rá tudsz keresni a Google-én hogy a Tisza folyón x időkben mennyi volt az átlagmélység, de valószínűleg Vásárosnamény - Gergelyiugornya területre nem fogsz találni ilyen konkrét adatot.
2015. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megtettem már, és valóban nem találtam. Azért köszönöm.
2015. okt. 24. 22:40
 6/8 lencsefőzelék ***** válasza:
63%
1-es: Nem a lehúzó örvények végett, hanem a lehúzó örvények miatt (végett = valami céljából)!
2015. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6-os! :) Örülök hogy valami vicceset próbáltál találni, de ha jobban megnézed láthatod hogy miért írtam amit,öSvények szót írtam öRvények helyett. Igazság szerint néha jobban tudja a telefonom mit akarok írni mint én magam. De köszi az észrevételt, csak épp te nézted félre a poént . :)
2015. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De lehet arra gondoltál hogy nem helyes nyelvtanilag a "végett" szó a mondatomban? Ismerem a fajtádat :D A facebook-on is garázdálkodnak az önjelölt nyelvtantanárok... Az ilyenre van energia.:)
2015. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!