Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nektek mi jut eszetekbe...

Nektek mi jut eszetekbe először ha ezt a két várost mondom: Szeged, Veszprém?

Figyelt kérdés

És kérlek próbáljatok meg minél több dolgot írni a kettőről, hogy nektek mi az első ami eszetekbe jut. Pl.: Szeged - 1456 Hunyadi János törökverő serege indult innen, Veszprém - Fontos egyházi székhely az államalapítástól napjainkig.


Ez azért érdekelne, mert egyik ismerősöm elvakult veszprémi, és folyamatosan azzal jön, hogy Szeged semmi Veszprémhez képest, a kézilabda miatt stb. stb.



2015. dec. 5. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyen elvakult lokálpatriótákkal kár leállni vitatkozni...
2015. dec. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem Szegedről a Hatos rétes jut eszembe, isteni szilvás rétest lehet ott kapni. Veszprémben egyszer voltam, mély benyomást nem keltett bennem. Van két szép felújított középkori utca benne, és annyi.
2015. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mindkettő nagyon szép, de nincs értelme egy Veszprém méretű, kisebbfajta megyeszékhelyet az ország harmadik legnagyobb városához hasonlítgatni. Az egyetlen, amiben lekörözi, az a földrajzi környezet, mert az Alföld azért nem nagy dobás.


Sajnos Veszprémről még mindig eszembe jut a Cozma-késelés is, főleg, amióta láttam, mennyire belvárosi, kulturált helynek kinéző étterem, ahol történt... nem ilyennek képzelné az ember egy gyilkosság helyszínét, így még megdöbbentőbb.

2015. dec. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Veszprémről semmi, Szegedről az jut eszembe, hogy milyen jót buliztunk ott egy esküvőn, meg hogy ott nem is a Duna folyik :D
2015. dec. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szegeden sose voltam (vagy tán nagyon régen), viszont veszprémi vagyok, 10 éve külföldön...
2015. dec. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
S én is lokálpatrióta vagyok.
2015. dec. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Veszprémnek csapatsportok terén csak kézilabda csapata van az NB 1-ben, míg szegedi a Grosics futballakadémia, igaz csak másodosztalyú, de magasabban osztalyban jatszanak, mint a Veszprém. Elsőosztályú viszont a kosárlabda, vízilabda (ffi, női) csapatuk, és BL-győztes teke csapatuk a veszprémiekkel ellentétben.
2015. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát a Veszprémnek a kézilabdán kívül kb semmije nincs :) Nekünk meg vízilabda, kosárlabda, kézilabda csapatunk, kajak-kenu olimpikonjaink, meg hokicsapatunk is van. Szépek a lányok finom a rosé, és hideg a sör, meg süt a nap ;)
2015. dec. 14. 19:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Szegedről a dóm, az ünnepi játékok, a zsinagóga. Szegeden sok zsidó él.

Nem hiszem, hogy Veszprém a kézilabda miatt lenne nagy.

Viszont püspöki székhely volt, most érseki, a természeti adottságai kivételesen szépek és változatosak. Az állatkertje is híres. Sajnos a belvárosa felét tönkretették, lerombolták, és azt a förmedvény 20 emeletest divatból odaépítették.

Az lakosságot földuzzasztották, hogy megyei jogú város legyen, de ezzel nem nyertek semmit, nemigen vannak közösségek inkább csak klikkek, ahogy látom.

A Balaton közelsége is az előnye, de másik oldalról a hátránya; nem is tudom.


Mi baj van a lokálpatriotizmussal? Jobb lenne, ha mindenki egy kicsit az lenne. Volt-e pl. Szegeden 1200 körül apácakolostor egy királylánynek? Persze biztos volt valami más valaki másnak, és remélem meg is írja valaki.

2015. dec. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szegedről nem tudok apáca kolostort, nálunk csak ez az egy van: [link]


A dóm területén állott egy Árpád-kori templom, amiből mára csak egy torony maradt, az a Dömötör-torony. Egyébként meg mindig is gazdasági és katonai célból volt fontos központ, itt osztották el az Erdélyből érkező sót, a 19. század végéig állott a szegedi vár, ami megkockáztatom, Magyarország egyik legépebben megmaradt vára lehetne ma, ha nem bontották volna el. 1498-ban kapott szabad királyi város rangot. 100 évvel ezelőtt a Monarchiában is a 10 legnépesebb város között volt (9.), Budapestnek volt 880.000 akkoriban, Szegednek 120.000! Számos hungarikum származik Szegedről, a magyar fűszerpaprika, a makói hagyma, Kotányi fűszerkeverékek, Pick szalámi, szegedi halászlé stb stb. Míg Szeged dinamikusan fejlődött a történelem folyamán, és egyre fontosabb településsé fejlődött, úgy Veszprém fokozatosan vesztett a jelentőségéből. Szent István korában még fontos egyházi város volt, de a 13-14. századra már egyáltalán nem volt annyira jelentős.

2015. dec. 17. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!