Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mennyire lenne gáz Budapesten...

Mennyire lenne gáz Budapesten turistát játszani?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy lassan 18 éve Budapesten élek. Gondolok itt arra, hogy angolul rendelni bizonyos helyeken, megnézni a látványosságokat (illetve az egyéb szép helyeket), esetleg fotózni. Nagyon gáz lenne?


Több okom is van, hogy mért tenném ezt:

- Az angol részét azt azért, hogy leküzdjem a "hiába tudok angolul, nem merek megszólalni" félelmemet.

- Mert solo backpacker szeretnék lenni pár év múlva, és meg szeretném nézni, hogy mennyire nézik ki az egyedül utazó embereket (bár lehet, hogy erre nem pont Mo a legmegfelelőbb hely), illetve én mennyire érzem magam hülyén egyedül.

- Szintén a jövőbeni utazási terveim miatt kíváncsi lennék rá, hogy egy nap alatt mennyi mindent lehet megnézni/csinálni egy Budapest méretű városban.

- És az sem utolsó szempont, hogy Budapest szép.



2016. febr. 25. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Hát azt csinálsz ami jól esik, de szerintem rém idétlen. Angolul beszélhetsz más helyzetben is és a várost is furcsa turistaként nézni ha egyszer már ott élsz 18 éve. Miért nem mész el inkább mondjuk Pozsonyba ahol tényleg turista lehetnél?
2016. febr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Ismerek olyan társaságot, akik így nőznek.

Köztudott, hogy a külföldiekkel hamarabb ágyba bújnak a nők, szal míg jól is járhatsz.

2016. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A kutyát nem fogja érdekelni.
2016. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: Egy hónap múlva megyek Prágába, oda gyűjtöm most a pénzt. :)

#2: Bocs, de nem vagyok leszbikus. Nem tudom, honnan szedted, hogy fiú lennék. Lány vagyok. xddd

2016. febr. 26. 07:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha angolt akarsz gyakorolni akkor ennél sokkal hasznosabban is megoldhatod. Egy jó hallású angol nyelvet beszélő rögtön kiszúrja, hogy magyar vagy, és ez ciki ha lebuksz

2. fényképezés miatt felesleges turistát játszanod. Anélkül is nyugodtan fényképezhetsz. Én tősgyökeres budapesti vagyok, még akkor is csinálok érdekes képeket ha munkába megyek.

3. Senkit nem érdekel, hogy egyedül kirándulsz. Ahogy az egész világon senkit nem fog érdekelni egy magányos turista.

2016. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Angolul jól beszélőként kiszúrom, ha valakinek nem az anyanyelve az angol, de azt, hogy magyar, csak akkor tudom 100%-ra, ha szóba kerülnek jellegzetes magyar nevek vagy szavak, mert azokat ritkán tudja külföldi jól mondani. De egyrészt kell hozzá valami előre begyakorolt sztori, hogy ha valaki rákérdez, melyik országból jöttél és mit csinálsz itt, akkor ne csak hebegj, másfelől az emberben ott van az ösztön, hogy ha elsőre az anyanyelvén szólnak hozzá, akkor azon válaszol, és erre folyton figyelned kell (bár ha nyáron a belvárosban fényképezgetsz, akkor bizonyos helyeken eleve külföldinek néznek, velem is sokszor előfordul).


Összességében szerintem is jobb ötlet lenne kimenni valami közeli külföldi városba (Bécs, Prága, Krakkó akár) és ott csinálni ezt, egyrészt sikerélményt és önbizalmat ad, ha meg tudod értetni magad az emberekkel, másfelől élmény is, azonkívül ott nem érzed gáznak, ha nem beszéled tökéletesen az angolt, mert az ottaniaknak sem anyanyelve.

2016. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!