Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért nem akarják megoldani a...

Miért nem akarják megoldani a Liszt Ferenc repülőtér vasúti összekötettését Budapest belvárosával?

Figyelt kérdés

Reptéri dolgozóként (földi kiszolgáló) tök cikinek tartom, hogy egy ilyen közép-európai főváros,

mint Budapest, képtelen normális tömegközlekedést biztosítani az egyetlen nemzetközi repülőteréről, amikor Prágának busz,metró, Pozsonynak több busz végállomása és Varsónak vasúti és busz pályaudvar is van a saját reptérén.


2016. márc. 10. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés!


Ferihegy 1-ét hosszú-hosszú évtizedek után végre megoldották: 2007-ben lett egy vonatmegálló, majd 2012-ben már be is zárták a terminált :-(

2016. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem azert mert felesleges. Mert a belvarosban jo a tomegkozlekedes, es pillanatok alatt rajta lehetsz az M3-as metron ami elvisz kozvetlen a repteri buszig vagy rajta lehetsz egy olyan metron ami pillanatok alatt elvisz az M3-as metroig, onnantol meg mar ugyanaz mint elobb. Felesleges lenne ilyen metrohalozat mellett felturni a varost. De ez csak az en velemenyem:).
2016. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csakhogy a kérdező nyilván a reptéri busz kiváltására kérdezi a vonatot, Kőbányától a Liszt Ferenc repülőtérig.
2016. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha valamit nem szoktam érteni, olyankor azt gondolom, valaki nagyon sokat keres azon, hogy a dolgok így vannak.

Röviden, szerintem azért, mert a jelenlegi rendszeren valakik nagyon sokat keresnek.

2016. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most éppen akarják:

[link]

2016. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert a taxishiénáknak vannak kapcsolataik odafent és nekik ez ellenérdek.
2016. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2016. márc. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem felesleges,legalábbis a világ nagy részén van(vagy törekednek) a vonat/metrós megoldásra.

A busz nem megy gyakran,a terminálról a reptérről eljutni a metróhoz kb 30 perc,onnan még kb 15-20 perc a belváros.Tehát a reptérről a belváros kb 3/4 óra.

Ahhoz képest,hogy a mi repterünk nincs nagyon kint a városból(érts nem 30-40-50km-re van) ez nagyon sok idő:(

2016. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem felesleges, a taxishiénákat ki nem tolja le?

Oldják meg az életüket, nem az ő kényük-kedve az első.


Még a dél-olasz Barinak is van vasúti összekötettése a reptérrel, pedig Budapestnek szerintem nagyobb a jelentősége.

2016. márc. 11. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!