Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit érdemes alig 1 nap alatt...

Mit érdemes alig 1 nap alatt főképpen látni Budapestből?

Figyelt kérdés
Ja minden jól megy jövő hétvégén megyek először Budapestre egy barátommal a Hungexpo-ra az AMTS-re. Hajnalban érnék oda vonattal és 9-10 ig pár dolgot és valamikor délután talán 15-16 óra után még körülnéznék amit bírok este 22 óráig. Amik főképpen érdekelnek az természetesen a Parlament meg az ilyen nevezetes épületek amik e környékén talán 3 kilométernél közelebb van ugyanis gyalog járkálnék vagy szükség szerint tömegközlekedéssel (csak a gond hogy valami sok pénzel megyek) Hősök tere, ilyesmi, mit érdemes még látni? Eltévedni nem fogok, viszek GPS-t (Vajdasági vagyok mielőtt valami olyannal jönne valaki hogy hogyhogy még nem voltam?! :D)
2016. márc. 14. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
2-es villamossal/villamos vonalán Jászai Mari tértől a Művészetek Palotájáig. A rakpartokon érdemes sétálni(szerintem), Margitsziget, a Vár, Gellérthegyre fel. Kevés az idő. Villamosokon ritkán van ellenőr. Este érdemes megnézni a fényeket. Jó szórakozást!
2016. márc. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek, amiket az első írt, meg még a Vörösmarty tér környékét Pesten, ahhoz pedig egész közel van a Szent István-bazilika. A Nemzeti Múzeum is elérhető közelségben van onnan.


Ha van még időd, megéri kimenni a Hősök terére is, de az kicsit távolabb esik a többi látnivalótól, főleg gyalog. Ott legalább az egyik irányba megéri tömegközlekedéssel menni. A Vörösmarty térről kivisz oda a földalatti, visszafelé meg gyalogolhatsz az Andrássy úton, amit szintén érdekes megnézni, és akkor már a nagykörutat is látni fogod.


A Margitszigetre viszont a helyedben nem mennék, alig pár órád lesz világosban, nem érdemes egy parkra pazarolni. Parkok vannak máshol is.

2016. márc. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A helyetekben vennék napijegyet (1650 Ft), sokat kell tömegközlekedni, a látnivalók nincsenek túl közel egymáshoz és az idő is kevés. Javaslom, hogy reggel szálljatok fel hajóra a Jászai Mari téren, menjetek a Boráros térig. A teljes belvároson átutaztok (Parlament, Vár, Gellérthegy, fontosabb hidak) kb. 40 perc alatt. Azt nem tudom, a napijegy érvényes-e a hajóra. Onnan 2 átszállás a Hungexpo.


Este a Hősök tere, az közel van a Hungexpohoz, de nincs közvetlen járat. Onnan kisföldalattival be tudtok menni a belvárosba, pl. Erzsébet tér, Deák F. utca, Vörösmarty tér és ki a Dunapartra.


Töltsétek le a BKK útvonaltervezőt.

2016. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!