Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nyilvánvalóan láthatóan...

Nyilvánvalóan láthatóan mozgássérültnek, vagy vaknak kell-e igazolvány a BKV-n?

Figyelt kérdés

Mert ingyen utazhat különben, látszik is, hogy vak, vagy béna - székkel is megy-; mi értelme lenne külön papírokat hordania magával.


Más a hallássérült, hiszen azt nem látni, akár meg is játszhatja magát egy rendesen halló ember, hogy nem hall.



2016. ápr. 29. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kell. Az ellenor nem orvos, hogy ranezesre megallapitsa valakirol hogy rokkant, plane a rokkantsaga fokat. Nem beszelve arrol, hogy pl az allampolgarsaga se kozombos, ugyanis ezek a kedvezmenyek nem a vilag osszes emberere vonatkoznak nalunk se.
2016. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen; de az pl. teljesen világos, amikor valaki vak. Meg hát beszélni tud, magyar, hallani.
2016. ápr. 29. 16:22
 3/16 anonim ***** válasza:
Akkor is kell.
2016. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát jó.
2016. ápr. 29. 17:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Egy sötét napszemüveggel és fehér bottal bárki lehet "vak", kerekesszékbe is bárki be tud ülni, az ellenőr meg nem tudja megállapítani a papírok nélkül, hogy tényleg jogosult-e a kedvezményre.
2016. ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én azt írtam, hogy nyilvánvalóan látható. Ami sokszor úgy is van. Látszik a szeme, nem hord napszemüveget, vagy látszik a lába-keze, hogy nem működik, deformálódott.


Ilyen alapon igazolványt is lehet szerezni, hamisítani, akármi.


Akkor mozgássérült igazolvánnyal a lábán is bemehet -sőt futhat- akárki? Vak igazolvánnyal az ellenőr szemébe röhöghet? Nem tudom.

2016. ápr. 30. 00:50
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez pontosan így van.

Nem láttad még, hogy a mozgássérült parkolóban kevesebb a suzuki, mint a sok milliós autó?

Ha papír van, akkor minden van. De persze, ha valaki egy hamis papírral lebukik, akkor nagyon megüti a bokáját.

2016. ápr. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A bátyám vak. De ha nincs nála a bot, senki nem mondja meg, hogy vak, mert a szemei olyanok mint bárki másnak. Nincs rajta semmi tályog, és a szeme színe sem tűnt el. Szép barna.Tőle mindig elkérik az igazolványt. Volt olyan ellenőr aki még az igazolvány felmutatása sem győzte meg, és elkezdett idióta módon hadonászni, hogy a bátyám felfigyel-e rá. Ilyenkor a bátyám tőlem kérdezi

-Hugi, ez az ember most repülni tanul, vagy fel akar pofozni? Mert érzem ahogy hadonászik..

Egyébként nem mindig érzi, csak olyan sokan eljátsszák ezt a hadonászó poént, hogy kiagyaltunk egy titkos jelet. Ha valaki hadonászik, én pont akkor megfogom a bátyám kezét. Ebből tudja, hogy valaki hadonászik előtte..

2016. máj. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon kellemetlen lehet. Szörnyű.


Szerintem jobb lenne futni hagyni egy csomó csalót, mint egy tényleg nemlátóval ilyesmit csinálni.

2016. máj. 1. 04:00
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 02:38 Vagyok..


Azért annyira nem kellemetlen mert a bátyám elég életvidám srác, és mindenből tud viccet csinálni. Szerinte túl rövid az élet, hogy mindenért panaszkodjunk. Bámulom az optimizmusát. Tudnék mesélni a sok viccekből amikor eljátssza a látó embert. Mint Richard Pryor a Vaklármában..:)

Anyut pl, rendszeresen megszívatja, amikor vele megy mondjuk buszon, nincs nála bot, és anyu próbál segíteni neki, hogy

- drágám, kicsit balra van a kapaszkodó..

bátyám kérdezi, hogy de miért mondod ezt?

- mert nem látod kicsim..

-ÚRISTEN! Én vak vagyok??? Apu tudja már????

Én mindig jókat röhögök amikor látom, hogy pár utas, hogy meglepődik..

2016. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!