Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen Pesten az élet? Szerett...

Milyen Pesten az élet? Szerettek ott lakni? Azoktól kérdem, akik távolabbról költöztek fel.

Figyelt kérdés
Összességében minden érdekel. Pozitív, negatív oldala. Ti, hogy látjátok összességében.

2016. jún. 25. 07:23
 1/7 anonim válasza:
30%
A kertváros igen a belváros része nem vmi jó...
2016. jún. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Én sokáig nem akartam felköltözni Budapestre, de végül muszáj volt. Budán lakom az nagyon jó, szeretek itt lakni viszont a pesti oldal undorító, ocsmány semmi pénzért nem élnék ott.
2016. jún. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Utolsó! Buda melyik kerülete a jobb? Pontosan mely kerületek tartoznak hozzá?

Ár viszonylatba mennyire drága? Pl egy dolgozó nőnek aki csak szobát bérelne megtudna élni?

Köszönöm!

2016. jún. 25. 11:38
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Én a 11. ker-ben lakom, a Bikás park közelében, nem cigány övezet, biztonságos, zöld, mintha nem is BP lenne. Kicsit drágább mint a Pesti oldal de megéri. Mi egy 30nm lakást bérlünk 80E ft-ért. Szerintem szoba van 40E-ért is de nem tudom biztosan. Negatív oldalával még nem találkoztam.
2016. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Újlipótvárosban élek 10 éve, előtte Szegeden laktam. Nagyon szeretem. Az nem a 7. kerületi kutyagumis, brit turistás belváros, de még teljesen közeli és élhető. Nagyon szeretek itt lakni. Szeretem, hogy sok mozi van, sok kiállítás, sokféle lehetőség természet közelségére (Normafa, Gellért-hegy), meg tetszik az egész város. Csak hát nagyon drágák az ingatlanok...
2016. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
A belváros tele van csövessel, a külvárosok meg k. messze vannak mindentől, és mindez még drágán is. A szórakozási lehetőségek széles skálája valamennyire kárpótol.
2016. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kertvárosból jöttem, Gödöllőről.

Amióta a 8. kerületbe költöztünk (a Rákoczi tér és a II. János Pál pápa tér közé), azóta minden sokkal egyszerűbb. Minden a sarkamban van: élelmiszerbolt, orvosi rendelő, művészellátó, drogéria, mozi, színház, sportpálya, és még sorolhatnám (elég sok közelekedési eszköz van a környéken, az nagyon számít, tudom, ezért is minden könnyen elérhető). Amikor még gödöllői voltam, mindenért fel kellett jönni Budapestre, vagy ha nem is kellett semmilyen ügyet intézni a fővárosban, akkor még egy rendes bevásárlást is meg kellett szervezni, nem volt olyan, hogy "elmentem, hazafelé beugrom a hobbiboltba". Nem kell kocsiba ülni, vagy sokat sétálni egyik megállóból a másikba, mert előtted van. Ha repülővel utaznál el, akkor nem kell felcipelned magad, csak betaxizni vagy bebuszozni.

Tudom, elég drágák a lakások, ez tény, de megéri.

Mindenki hall históriákat a 8. kerületről, és nem lehet tagadni, valóban vannak gázos dolgok. A Népszínház utca...hát, tényleg...rossz. Ha arra jársz, nem fognak megkéselni meg ilyen hülyeségek, de nem kedves arcokkal találod szemben magad. A környékünk egyébként rendben van. Nem mindegy melyik részt választod. Csövesek mindenhol vannak, de ha központban akarsz lakni, akkor muszáj elviselned őket. Nem sok vizet zavarnak, csak büdösek leginkább. A Rákoczi tér nagyon szépen fel lett újítva, de néhány padon ott tanyáznak a homeless-ek, ami rontja az összképet. Ismétlem, ha rájuk sem nézel, láthatatlan leszel.

Még annyi, hogy itt mindig történik valami. Budapest pörög, az emberek is szabad szelleműbbek, mint a kisvárosokban.

Amit én imádok, hogy annyi lehetőséged van; ha falat akarsz mászni, csak tessék, később elmegetsz bowling-ozni, vagy bulizhatsz menő szórakozóhelyeken, sosem fogynak el a lehetőségeid, rengeteg új dolgot tapasztalhatsz.

Gödöllő nem egy hatalmas város, nyilván nincs annyi lehetőség, mint pl. Győrben, vagy akárhol, de óriási a kontraszt.

2016. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!