Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Diák (90%-os) MÁV bérlettel,...

Diák (90%-os) MÁV bérlettel, Budapest és Veszprém között, csak úgy lehet utazni, ha Budapesten vagy Veszprémben szállok fel, átszállás sem lehetséges?

Figyelt kérdés
Tehát, van egy bérletem amire nekem azt mondták, hogy csak és kizárólag a lakhely, és az iskola telephelye között lehet utazni úgy, hogy ezen helyek valamelyikén szállok fel, úgy már nem utazhatok, ha például a vonalon valahol szállok fel, tehát pl: felszállok Székesfehérváron, a Pest felé tartó vonatra - az összes Veszprémből Budapestre (és vissza) tartó vonat megáll ott - akkor már nem érvényes, tehát jegyet kéne vennem mert nem a bérleten megjelölt települések egyikén szálltam fel, hiába jött egyébként a vonat Veszprémből és tart Pest felé. Ez alapján átszállással sem utazhatok. Viszont ennek az ellenkezőjét is hallottam már, hogy bárhol utazhatok a két település között. Akkor most melyik van érvényben, illetve ha a második akkor egy nem veszprémbe tartó vonattal is mehetek pl.: Székesfehérvárig a bérletemmel, azzal az indokkal, hogy ott átszállok hiszen akkor még a Budapest - Veszprém vonalon vagyok tulajdonképpen.

2016. júl. 1. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:
A bérlettel bárhol megszakithatod az utazást illetve nem kötelező végigutaznod a teljes szakaszt. Magyarul leszállhatsz mozizni egy Székesfehérváron útközben vagy Veszprémből leugorhatsz a Velencei-tóra csobbanni, majd visszatérhetsz Veszprémbe.
2016. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!