Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért fizetősek az észak-balat...

Miért fizetősek az észak-balaton parti strandok?

Figyelt kérdés

2016. júl. 11. 14:57
 1/7 anonim válasza:
35%

Amiért a déliek.


Kell a lóvé a fenntartásukra az önkormányzatnak.

2016. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Azért fizetősek, mert akik odamennek, hajlandóak még külön pénzt adni a strandért.

A világon nagyon kevés olyan ország van, ahol bekeríthetnek partszakaszokat, és azért pénzt kérnek. Amerre én megfordulok külföldön, ott az a törvény, hogy nincs kerítés, nincs fizetős part maximum nyugágy kölcsönzésből élnek meg jól az üzemeltetők.

És természetesen a helyi önkormányzatok képesek kigazdálkodni a partszakasz fenntartásának a díját.

Mindez természetesen csak olyan országokban van így, ahol a polgárok elvárják ezt a választott vezetőiktől.

2016. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Gyakran lejárok úszni esténként az egyik ilyen strandra, és azt hiszem rájöttem miért...

Első sorban a fenntartási költségek enyhítése lehet a válasz (mosdók, wc-k, dolgozók, este biztonsági őrök, stb.

Másod sorban viszont az ingyenélők, hajléktalanok és cigányok kívül tartása.

Lehet elsőre hülyén hangzik, de mivel a strand este 7 után ingyenes, bárki bemehet (ilyenkor járok én is úszni), és többször előfordult, hogy 10 tagú cigány család sétálgat a parton, ordenáré módon hangoskodva.. A kint hagyott cuccaim miatt nem kicsit szoktam aggódni ilyenkor, úszok vissza a part közelébe, ha netán gond lenne...

2016. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Van az északi parton is ingyenes Örményesen voltam ott is meg fizetősön is, hát nagyon nagy a különbség. Ha választani kéne inkább megint ki adok max egy ezrest belépőre és akkor már van egy normálisan rendben tartott strand mint, hogy újra egy ingyenesre ami tömve van, a vízben alig lehet még mozduln, egész végig valakinek kint lenni figyelni a cuccokra nehogy el vigyenek valamit. Erre nem fogom sajnálni azt a kis pénzt, ha már egyszer le utaztam addig.
2016. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Például azért, mert ha igényes, kellemes kinézetű/légkörű strandon akaron eltölteni az időd, és nem akarsz iszapos dzsuvában fürdeni mert általában szabadstrandokon még a kotrást sem végzik el, akkor az ezért a pluszért (ami alapvető elvárás) aminek a megteremtése nem kevés pénzbe kerül és hogy ez évről-évre fenntartható legyen, annak bizony meg kell fizetni az árát. Pár száz, max. 1000 Ft-ba még nem hal bele senki, ha tellett neki arra, hogy nyaraljon. És persze a szolgáltatások színvonala sem messze ugyanolyan a szabad és fizetős strandok esetén.
2017. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt szeretném kérdezni, hogy az ilyen strandokon ugye van szekrény, ahova be lehet pakolni a cuccot? Mert pont ez lenne a lényege.
2017. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mindenhol értékmegőrző, de nekem eddig semmi bajom nem származott ebből. A cuccaimból soha nem tűnt el semmi, ehhez persze nem egy félreeső helyen kell letelepedni.
2017. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!