Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A magyarországi erdőkben...

A magyarországi erdőkben mikor van nyáron vadász időszak?

Figyelt kérdés
Lényegében az érdekelne, hogy honnan tudom, hogy biztosan barangolhatok az erdőben anélkül, hogy veszélyben lennék a vadászok miatt?
2010. ápr. 17. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
nyáron vaddisznóra, szarvasborjúra, őzbakra, rókára lehet vadászni. Amúgy vadásszezon jan.1-től van dec 31.-ig.
2010. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. És arról hogyan lehet értesülni, hogy egy adott erdőben éppen vadászatot terveznek vagy ne adj Isten már vadásznak? Gondolom nem csak úgy kimennek a népek lövöldözni, veszélyeztetve a túrázókat?
2010. ápr. 18. 10:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg érdeklődhetsz a környékbeli vadásztársulatnál, de nem hiszem, hogy közhírré tétetik :)

Marad a láthatósági mellény.

2010. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vegyél fel jól látható ruhadarabokat [neonzöld/kék/narancssárga/citromsárga] vagy láthatósági mellényt, és érdeklődj a helyi vadásztársaságnál, melyik útvonalak biztonságosak, merre szoktak járni. Így a legbiztosabb.
2010. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a vadásztársaság tagjai bármikor kimehetnek "lövöldözni", és senkinek sem kell előre bejelenteniük, egy "beíró könyv" van, ami csak a vadászoknak látható, egymás tájékoztatására. Szóval zöld mellény :)
2010. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én már 22 éve túrázom, és még sose találkoztam vadászokkal.

Egyébként nem lehet csak úgy bárkinek kimenni vadászni.

Vannak kijelölt területek.

én pl. azzal szoktam ritkán találkozni, hogy van egy tábla, ami kijelölt terület, hogy itt vadásznak, ezért ne menjenek be az erdőbe.

Szóval nem kell félni, biztonságos.

2010. ápr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!