Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Fővárosi Nagycirkusz Vízi...

A Fővárosi Nagycirkusz Vízi Cirkusz előadására csak a zenekar melletti területre kaptunk helyet. Milyen onnét a műsor élvezhetősége? Érdemes elmennünk három 9 éves gyerkőccel? (250 km-t utaznánk az előadásra)

Figyelt kérdés

#cirkusz #zenekar mellett #3-as kategóriában
2016. aug. 5. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk én kb 12 éve voltam abban a helyzetben, amiben most te. Beültem magába a nagycirkuszba, és nem akartam elhinni, hogy ilyen lepukkant gagyi szemetet kaptam a pénzemért.

De azt esküszöm nem tudom, manapság milyen, és különösen nem tudom, haogy milyen lehet a a csodavizicirkusz a zenekar mellett.

2016. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, honnan jönnétek, de útközben v. helyben biztos van jobb program a gyerekeknek.


Nyár elején voltunk mi is, én csak mint beugró mentem. A zenekar melletti terület voltunk. Nem is a hangerővel volt gondom, hanem elég siralmas az akusztika, egy csomószor torz volt a hangzás.

Az előadás meg katasztrófa. Néhány műsorszámot (1-2) leszámítva egy séma, egy csomó felesleges átmenettel. Azt hinnéd, hogy sok vizes trükk lesz, de ehelyett néhány akrobata számnál körben lesz néhány vízsugár.

Az előadás is rosszul van elosztva, majd 2h a szünetig. Szünetben sokan leléptek. A gyerekek nálunk is megunták, a szünet utáni 1. szám után (egy cilinderes zsonglőr) mi is mentünk).


Nálunk ajándék volt, de megmondom, hogy legközelebb inkább ne legyen cirkusz...

2016. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rendkívül jó és igényes előadás, érdemes megnézni.


Az első válaszoló úgy mond véleményt, hogy nem is látta!

A második meg csak a felét!


(Amúgy sajnos megfigyelhető, hogy aki a jegyeket ingyen kapja ajándékba, az csak fanyalogni tud, és semmi sem jó neki. Ha fizetett volna érte, biztosan jobban megbecsülte volna!)

2016. aug. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aHermann ***** válasza:

Kedves 3-as, nem volt ingyen az én jegyem sem, csak a sógornőm nem tudott elmenni az utolsó pillanatban. Anyósom akarta meglepni a gyerekeket, de még ő is lehúzta az előadást, úgy hogy karácsonykor is voltak valami más témájún a gyerekekkel...

Szeretem a jó előadásokat.

Az első 15-20 perc a nagy semmi amikor fel-alá sétálgatnak a művészek. Az 5. hasonló akrobata produkció meg egy kicsit sok (főleg gyereknek).

A légtornász, kutyás. lovas, meg a lézeres produkció jó, és a leples akrobata jó, de a többi felejthető.

Nem kell egy előadás alatt az összes cirkuszi alkalmazottat szerepeltetni. Főleg gyerekeknek szól tudtommal a cirkusz, bőven elég lenne egy max. 1,5h előadás 45-45 percben. Esetleg több lenne a visszajáró, mert ha jó a délutáni műsor, esetleg megnézem az estit is.

2016. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Leírtam, hogy EZT az előadást ugyan nem láttam, de az a cirkuszélményem egy életre meghatározó volt.

Akit csak tehetek, lebeszélek arról a hazugságról, hogy oda bármire is befizessen.

2016. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

" és nem akartam elhinni, hogy ilyen lepukkant gagyi szemetet kaptam a pénzemért."


Lehet, hogy most meglepő lesz, amit mondok, még az is lehet, hogy le leszek húzva emiatt, de akkor is elmondom: a gyerekek más szemmel nézik a cirkuszt, mint mi felnőttek :-)

Ők nem úgy nézik az előadást, hogy gagyi szemetet kaptam a pénzemért, nem figyelnek arra, hogy milyen "puccos" környezet van, milyen székek vannak, ŐK CSAK A CSODÁT LÁTJÁK. Hogy a bűvész előhúzza a nyuszit a kalapból, hogy a kutyák milyen aranyosak, mennyi mindent tudnak megcsinálni, hogy az elefánt mi mindenre képes, drukkolnak a légtornásznak, nehogy leessen, stb.

(Ráadásul az ott szereplő fellépők igen sokat dolgoznak azért, hogy a közönség jól érezze magát).


Sosem felejtem el, hogy egyszer egy ingyenes játékosztáson voltunk, volt ott mindenféle játék, válogathattunk, pár dolog be is került a szatyrunkba, de kifelé menet a fiam meglátott egy autót, ami nagyon megtetszett neki. Igen ám, csakhogy annak az autónak 3 kereke volt! Mondom neki, hogy ez nem jó, mert 3 kerekű. Nem baj, akkor is vigyük haza, mert neki nagyon tetszik - és az autó hazakerült, sokat játszott vele.

Szóval másnak az is lehet érték, ami nem hiperszuper magas minőségű - ennyi :-)

2016. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak köszönöm a kulturált hozzászólását!


Sajnos itt a sok idióta fel sem tudja fogni, hogy hány évtized igen kemény munkája van abban, hogy egy DIPLOMÁS artistaművész kiállhasson a porondra. (Viszont nézőnek, minden hülye bemehet.)

Csak a fanyalgáshoz értenek a legtöbben és úgy mondják a "kőkemény" kritikát mintha értenének is hozzá, vagy jobban meg tudnák csinálni.

Az sem jut el a tudatukig, hogy sokszor az egészségüket, vagy az életüket kockáztatják az artisták a szórakoztatás oltárán, és akkor is megugorják a szaltókat a közönség kedvéért, ha éppen rossz passzban vannak, betegek, menstruálnak vagy éppen elhunyt valamelyik közeli családtagjuk...

Mert ugye előadás nem maradhat el, a cirkusznak állandóan működnie kell, hiszen nem csaphatjuk be a gyerekeket! (sem)

2016. aug. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
sziaszotk! Én is helyet már csak a zenekar mellé kaptam "hátul van" ezt mondták. MOst akkor mennyire hangos, és mennyit lehet látni a műsorból???? köszi a választ
2016. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aHermann ***** válasza:

Kedves 8-as! Egész jól lehet a zenekar mellől látni. Nincs holttér, bár mi a zenekar melletti szektor 2. sorában a lépcső mellett ültünk. (Ha szabad, érdemesebb a lépcső mellé kihúzódni).

Hangos, mint a moziban kb. Zavaróbb, hogy többször torz (nem a legjobb az akusztika).Elég kényelmetlenek az ülések.


7-es, ahogy kiveszem a szavaidból bennfentes vagy. Nem tudom, hol olvastad nálam, hogy szidom az előadóművészeket? Azt írtam, hogy az előadás nem jó, mert hosszú, és sok hasonló produkció van. A vízhez meg nem sok köze van.

Ez nem az előadóművészek hibája, hanem a rendezőé/szervezőé. Az előadáson belül a produkciók közti átmenetre meg szerintem egy bohóc jobb lett volna, mint a sétálgatás. Bohóc gyakorlatilag nem is volt.

Az első-második művészi akrobata produkciót még élvezték a gyerekek is, de az 5.-et már nem.


Jobb lenne rövidebb előadás (vizes reklám nélkül), akár naponta többször, változó szereplőkkel. Mikor megtudtam, hogy cirkuszba mennek, megnéztem az előadásról szóló tájékoztatót, és már akkor hosszúnak tűnt.


Valószínűleg én is egy "idióta, fanyalgó" néző vagyok. Bár megjegyzem képes voltam a cirkusz jegynek (1900,- a felnőtt jegy a zenekar mellé) többszörösét már nem egyszer kifizetni egy-egy előadásra, és azokról mindig úgy jöttem el, hogy megérte.


(Megjegyzem még, hogy akkor többek között a főszektor is eléggé "idióta és fanyalgó" lehetett - csupa gyerek -, mert a szünet után vissza se mentek.)

2016. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"(Megjegyzem még, hogy akkor többek között a főszektor is eléggé "idióta és fanyalgó" lehetett - csupa gyerek -, mert a szünet után vissza se mentek.)"


A gyerekek maguktól nem tudnak visszamenni, mert a fanyalgó felnőttek elviszik őket!

2016. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!