Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit érdemes felfedezni másfél...

Mit érdemes felfedezni másfél nap alatt Budapesten?

Figyelt kérdés

Három barátom jön látogatóba, mivel későn száll le a gépük, úgy döntöttünk, hogy másfél napot eltöltünk a fővárosban és csak utána jövünk hozzám. Éjjel érnek ide, szóval lesz egy nap, a következő napon pedig 4 óra körül indulnánk vonattal. Évente egyszer/kétszer felmegyek én is, de annyira azért nem ismerem a várost, meg mindig osztálykirándulni voltunk, ahol csak haladtam az árral. :)

Az egyik mindenképpen szeretné megnézni a Margit-szigetet, illetve este elmennénk a Szimplába. A második nap valószínűleg lenne egy kis Westendezés is. Szóval kis segítséget szeretnék kérni, hogy még mit lenne érdemes kipróbálni, milyen programok és milyen jó éttermek vannak, amik huszonéves fiatalok érdeklődésére adhatnak okot. Az árak nem számítanak annyira, de nem hinném, hogy Michelin csillagos étteremben akarnának vacsorázni. :D

Bocsánat, Budapestből eléggé tájékozatlan vagyok, megvannak a fő látnivalók, de a közlekedés, meg ez az átszállásos mizéria megőrjít. Meg azért télen lehet nem nagy öröm felmászni a Citadelláig. :D

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


Jah és még annyi, ha éjjel száll le a gépük, akkor mivel érdemes bemenni a városba? A Nyugati körül lesz a hotel egyébként. Nem tudom, hogy a taxi mennyire lenne drága, az éjjeli busz meg a reptérről adott, de onnan hogyan tovább?



2016. dec. 26. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
taxi belvárosig 8000 alatt kell, hogy legyen, ez négyfelé osztva nem gáz
2016. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez egy jó összefoglaló, válogasd ki, hogy a 2 naposból mi tetszik. A Westendezést nem igazán értem, ha másfél napotok van, miért akarod őket (az egyik legótvarabb) plázába vinni? 27%-os áfával nem akkora buli Mo-n vásárolgatni.


Az átszállásos mizéria alatt mit értesz? Segítünk szívesen megérteni, ha kicsit pontosabban fogalmazol.


A taxi a nyugatiig max kb 7000 Ft. Éjszakai busszal is be lehet jönni, írd be az utazástervezőbe a repteret meg a hotel nevét és állítsd be az időpontot (számolj rá azért a leszállásra is valamennyit): [link]

De ha pénzügyileg nem probléma a taxi, én éjszaka nem sząrakodnék a busszal.

2016. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor lehet taxi lesz, az egyszerűbb. A Westendet is ők választották, mert közel lesz a Nyugatihoz, így csak felszállunk a vonatra és jónapot. Nekik még így is minden nagyon olcsó lesz, szóval én csak asszisztálok.


A linket köszönöm, nagyon hasznosnak találom!


Az átszállásost úgy értettem, hogy itt egy metró, ott átszállni buszra, itt oda menni, ott oda menni. Nekem már fél óra buszozás is soknak tűnik, ami pesti viszonylatban teljesen normális.

2016. dec. 27. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!