Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért mondják hogy Budapesten...

Miért mondják hogy Budapesten a 8. kerület az húzós, veszélyes?

Figyelt kérdés
Olvastam itt mindenféle rémtörténeteket a Népszínház utcáról, a Magdolna utcáról, a Szigony utcáról, mind a háromban voltam már gyalog és semmi nem történt. Állítom a belváros retkesebb.

2017. máj. 10. 20:29
 1/7 anonim válasza:
60%
Szerintem ez nem így van. Hétvégére mindig elutaztunk Pestre a nagynénémhez. Azt nem mondanám hogy tiszta környék, mert rengeteg a hajléktalan és a szemét. 200m ként találsz pár drogost akik úgy elvannak magukban. Szoktak hangoskodni is az emberek, de szerintem van ennél durvább környék is. Legalábbis eddig nem tapasztaltam hogy megloptak volna, vagy megszólítottak volna. Villamoson vigyázni kell ez tény :D. Én szeretem a József várost/Népszínház utcát. Folyik az élet rendesen.
2017. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ejjel 23-03 kozott menj arrafele...
2017. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Sárkány utcában lakom a Diószeghynél,semmi para.

Éjjel is járok pedig haza.

Soha, semmi rossz tapasztalat nem ért még.

2017. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Azért,mert a legfertőzöttebb területekről beszélünk.
2017. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Vannak jobb részei minden kerületnek, s rosszabbak is. Na ez igaz mind a belvárosra, mind a nyolcadik kerületre. A Palota negyedet (VIII.) nagyon szeretem, a körúti részével elvagyok, bár az már kezd necces lenni, de ha az ember felszáll pl. Egy 4/6-ra ugyanazt látja: Szines felhozatal. De a Baross utca a körúttól az Orczy felé szörnyű. Komolyan kicserélődnek az emberek: A normális nagyrészt leszáll és az álsánta, büdös kéregetőkön át, a nagyhasára felhúzott pólós, sötét bőrszinű emberen át, a Playboy parfümtől bűzlő, hamis májkülkorszos csajokon át MINDENKI felszáll. Megy a balhé, az ordítozás, a szotyi vagy csak a simán köpködés, láttam már ürüléket is a buszülésen, de behúgyozást többször is és semmi költői túlzás. Azt nem mondom neked, hogy minden járaton ezt tapasztalod, de hogy mindennap és 90%-ban ezt, az biztos. Nekem sajnos a Népszínház utcával ugyanez a tapasztalatom, sőt még durvább szerintem, nappal is, lehet rosszkor voltam rossz helyen, de ha tehetem elkerülöm mind gyalogosan, mind bkv-n.
2017. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
70%
Változik a helyzet. 13 éve járok a Népszínház utcába, van ott egy lakásunk. Először valóban szörnyű volt. Mai,személyes példa: csak az elmúlt évben 6 lakás cserélt gazdát a házban, egy kilakoltatás történt, két vegyes közönséget vonzó hely bezárt. Már csak 6 önkormányzati lakás van, a többi tulajdonosé/bérlőé. Pár év alatt csendes, jól takarított (bár lepukkant lépcsőházú és homlokzatú) hely lett. Gondolom, ezek a mozgások máshol is folynak. Engem a 13 év alatt senki sem ijesztett meg, nem akart kifosztani. Kétségtelen, a Várban nagyobb a tisztaság, válogatottabb a közösség. De ha kimész Párizsba a Montmartre-ra, sokkal cifrább etnikai keveredést látsz. Azt hiszem, a nyócker nagy része kezd fölösleges előítéletekkel terhelt környék lenni. Ezt mutatja a példátlanul nagy lakás-és albérletár emelkedés is. Azért a rehabilitáció nagy úr!
2017. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Más kérdések alatti kérdéseket olvasgattam, így jutottam el ide. Kár volt.

Aki saját tapasztalata alapján jót írt a kerület középső részére, lepontoztátok.

Pedig egyre jobb környék.

Orczy úton lakik családtagom, Sárkány utcától nem messze.


Vannak romák, de nem keresik a balhét. Rengeteg a szimpla kztyasétáltató nem roma és látok fehér családokat is.

Este 10-11-kor csendes, nyugodt. Egy-egy roma elvétve, balhét abszolút nem keresnek.


Komolyan mondom, délután, de már sötétedés után Kelenföldön ( de nem a pályaudvarnál, hanem a városrész keletebbi részén) sokkal rosszabbul érzem magam és kevésbé érzem biztonságban akár az értékeimet.



De ha valaki még idekattint, le leszek pontozva. :P

2018. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!