Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Margitszigetre gyalog, babakoc...

Margitszigetre gyalog, babakocsival hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnénk elmenni a Margitszigetre autóval, de igazából az érdekelne, hogy hol érdemes parkolni, ahol nem fizetős, és nem kell kisgyerekkel kilométereket gyalogolni. Nem Magyarországon élünk, és nagyjából 5 évesen voltam ott utoljára, így nem vagyok nagyon képben. Tudtok valami olyan parkolási lehetőséget a közelben, ahonnan egyszerű megkozeliteni a szigetet? Azt olvastam, hogy az Ârpâd hídnâl meg lehet âllni, de az is fizetős, ha jól tudom. Szóval van valami tipp, hogy hogy lenne a legjobb? Köszi a válaszokat :)
2017. máj. 12. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Margitszigetre az Árpád hídról lehet behajtani külön engedély nélkül, az ott található parkoló állandóan fizetős és igen drága (500+ Ft/h). Ráadásul most építési munkák miatt nem is biztos, hogy működik.


A szigetre legkevesebb gyaloglással a Margit hídon lehet bejutni. Ennek mind a pesti, mind a budai hídfőjénél fizetős a parkolás munkanapokon, de hétvégén ingyenes. Azonban helyet találni kihívás.


Jóval egyszerűbb a helyzet az Árpád híd pesti hídfőjében, ahol munkanapokon szinten fizetős a parkolás, de legalább nem olyan nehéz helyet találni a fizetős vagy az ingyenes időszakban. Az Árpád híd óbudai hídfője nem annyira nyerő, mert ott viszonylag kiterjedt védett övezet van a történelmi városközpontban és ott sem könnyű helyet találni, ahol amúgy van parkolásra lehetőség (munkanap fizetős).


Amit javaslok, az az, hogy fontoljátok meg a tömegközlekedés használatát. A nagykörúti 4, 6-os villamosok a Széll Kálmán tér - Margit híd - Nyugati pu. - Blaha Lujza tér - Petőfi híd - Október huszonharmadika utca/Móricz Zsigmond körtér útvonalon igen gyakran járnak és alacsonypadlósak, akadálymentes peronokkal. 350 Ft a jegy és minden megállóban van automata. Leszállni a Margitsziget/Margit híd megállóban kell, ez rögtön a szigeti szárnyhídnál van, nagyon gyorsan ott vagytok a szigeten.

2017. máj. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Akkor villamossal megyünk!
2017. máj. 13. 08:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is a villamost javaslom, bár a villamos vonalán is fizetős a parkolás hétköznapokon. Mindenképp úgy menjetek, hogy egész órakor a szökőkútnál legyetek, ugyanis ekkor van egy 10-15 perces zenés program. Vannak gyerekdalok is, azt hiszem 11-kor és délután 4-kor.

Nem tudom, mikor jöttök, most elég nagy a felfordulás a szigeten, a vizes vb-re újítják fel. Bár régebben voltam, szerintem még nincs készen.

2017. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi múltkor voltunk, vidékiek vagyunk. A budai oldalon a Margit hídtól kb 100-150 m-re találtunk parkolási lehetőséget 180Ft/óra körül, míg a pesti oldalon 400 Ft6 óra körül volt a parkolás. Vagy kerestek egy p+r parkolót, azok viszonylag jó áron vannak, illetve vannak 24 és 72 órás BKK bérletek, ami szinte mindenre jó (hétköznap a hajóra is). Leszeditek a BKK futár alkalmazást és indulhat az utazás. Mi ha Pesten járunk ezt alkalmazzuk, letesszük a kocsit, mert nagyon jó a tömegközlekedés, kellemesen csalódtunk. A szigetre busz is megy.
2017. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!