Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Azok a határon túli magyarok,...

Azok a határon túli magyarok, akik saját államuk fővárosától igen távoli, onnan nehezen megközelíthető helyen laknak (pl. komplett Kárpátalja, Kelet-Szlovákia, Észak/Nyugat-Románia), milyen viszonnyal bírnak a fővárosuk felé?

Figyelt kérdés
Gyakran mennek oda, szeretnek oda járni? Egyáltalán gyakran van erre szükségük?
2018. márc. 27. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb államban nincs nagy jelentösége a fövárosnak, nem úgy, mint MO-on. Éppen ezért miért mászkálnának oda az emberek, szükségük nincs rá.
2018. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Erdély vagyok, sose jártam Bukarestben, nemrég Budapestre költöztem.
2018. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
En is erdelyi szuletesu vagyok, Bukarestben egyszer jartam atutazoban, szamomra sosem volt FO varos. Ha valasztanom kellene es lehetne, akkor mindenkepp Kolozsvar lenne az en fovarosom, ahol eleg sokat eltem es szeretek oda jarni. Mondjuk, ahogy az elso irja, szerintem nem sok olyan orszag letezik, ahol barmi szukseg lenne arra, hogy valaki gyakran jarjon a fovarosba.
2018. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kárpátalja: Kijev veszettül messze van, ráadásul van bőven nagyváros a régión belül is. Amit Ungváron nem lehet elintézni, azt jó eséllyel Kijevben sem.


Erdély és a Partium: ugyanaz, mint Kárpátalján, persze Ungvàr behelyettesítendő Nagyvaraddal, Kolozsvárral, Temesvárral, Araddal, Brassóval, Marosvásárhellyel


Vajdaság: erős orientáció Szabadka és Újvidék felé, Belgrád elérhető közelségben van, de valószínűleg Szegedre többet jár a többség , mint oda


Horvátország, Ausztria: meglehetősen asszmilálódott közösségek, a településhálózat és a regionális különbségek, no meg a relatíve kis távolságok okán erősebb a kapocs a fővároshoz


Szlovénia: inkább Maribor játszik szerepet, bár Ljubljana is gyakori célpont


Szlovákia: nyugaton pozsonyi, keleten kassai orientáció

2018. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak otthon olyan nagyon fontos a főváros, oda központosul minden.


Kb. másfél órára lakok Berntől de eddig egyszer voltam ott, meg most megyek szavazni.

Gyakorlatilag Zürichben sokkal-sokkal több minden van, mint a fővárosban :D, és szerintem ezersze hangulatosabb is.

2018. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a konzuli ügyeken kívül (útlevél, szavazás, személyi) bármit el tudok intézni Zürichben, ráadásul mivel ZH kantonban lakom, így minden kizárólagos svájci üggyel (közlekedés, jogsi, adó, jogi-egyéb panaszok, rendőrségi dolgok...) oda kell mennem.
2018. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mi,erdélyi magyarok,sokkal inkább tekintjük Kolozsvárt fővárosunként mint Bukarestet.Számomra minden ami a Kárpátokon túl történik az alpárinak és alantasnak tűnik,de ezt rengeteg erdélyi román is így gondolja.
2018. márc. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én Szlovákia keleti részén élek. Itt nincs semmi. Nulla munka lehetőség, Szlovákia ezen része nagyon elmaradott ellenben a nyugati részével. Sosem jártam Pozsonyban és nem is tervezem oda menni.
2018. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én Erdélyi vagyok. Bukaretben még sose voltam, Budapesten többször is jártam már.
2019. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Észak-szlovákiai vagyok,a szlovák-cseh határtól nem messze

Prágában és Pozsonyban kb 2x voltam turistaként

Zsolnában vagy Popradban mindent el tudok intézni ha kell valami

2020. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!