Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kocsi nélkül megoldható...

Kocsi nélkül megoldható túrázás, kirándulás? Hogy szoktatok menni?

Figyelt kérdés
Gondolom általában a busz/vonat megállótól messze vannak a látnivalók.
2018. ápr. 2. 16:53
 1/8 A kérdező kommentje:

Magyarország érdekelne.

Főleg az északi hegység.

2018. ápr. 2. 17:27
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Relatív a messze. Vonaton, HÉVen, buszon rendszeresen járnak túrázók. Még BKV is kivisz Hármas Határ Hegyre. Szentendre remek hely szintúgy túra szempontjából. Bakony vonattal, busszal könnyen megközelíthető.


DE tény, hogy autóval könnyebb, kényelmesebb.


Túra csoportok indulnak templomok, terek közeléből, lehet csatlakozni autóba utasnak. Ha társasággal mész, nem kell, hogy legyen jogsi / autód, hogy élvezd az előnyeit.

Sőt! Kárpátaljára busszal mentünk.

2018. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Arrafelé vannak kisvasútak, ha meg úgyis túra, ennyi simán belefér.

Pl sulis csoportok szinte mindig így mennek.

2018. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az is igaz.


Akkor már csak neki kell állni megtervezni az útvonalat.

2018. ápr. 2. 20:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Mátrába, Kékestetőre, Galyatetőre, Parádra közvetlen autóbuszjárat van Budapestről. Sajnos Kisterenye - Kál-Kápolna vasútvonal használaton kívül van 2007 óta ami a Mátra északi oldalának elérését megnehezíti.

Aggtelek/Jósvafőre is van közvetlen buszjárat, ami Eger után a Bükk nyugati oldalán halad el (Bélapátfalva-Szilvásvárad-Nagyvisnyó).

A Börzsöny déli oldala jól megközelíthető a Budapest - Vác - Szob vasútvonalon.

A Cserhát -- bár nincs messze Budapesttől -- elég rossz közlekedési szempontból. De Hollókőre (világörökség) van közvetlen buszjárat Budapestről.

2018. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Párommal kizárólag kocsi nélkül túrázunk. Gyalog.


"Gondolom általában a busz/vonat megállótól messze vannak a látnivalók."

Ne gondold. NÉZD MEG!

2018. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan van jogsim és kocsim is, túrázni, nyaralni én csakis biciklivel járok, akár oda-vissza összesen 7 ezer km-t is. Az út maga egy kaland, igaz a legtöbb embernek sajnos nem lenne erre elég ideje mert kb 2 hónap és se lelkileg se fizikailag nem vállalnák. De Magyarországon belül is 1-2 hetes bringázással nagyon sok szép helyre el lehet jutni és a biciklit csak egyszer kell megvenni/felszerelni, nem vagy menetrendhez kötve, nem kell jegyet venni nem kell benzin..Ez is elgondolkodtató szerintem. Mármint ha szereted az efféle kihívást. Ha nem hát nem :)
2018. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én eddig mindig így túráztam ha egyedül mentem.


Esztergom, Szentendre, Szob, Dobogókő, Visegrád. Vagy a Mátrában is sok hely könnyen elérhető.


Ha nem akar az ember sietni akkor érdemes több napra szervezni mert akkor lehet sátrazni és nincs annyira időhöz kötve az ember.

2018. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!