Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » MÁV diákbérlet? Nagyon összeza...

MÁV diákbérlet? Nagyon összezavarodtam.

Figyelt kérdés

Nyártól elkezdek járni Pestre egy iskolába és volna pár kérdésem a bérlettel kapcsolatban.

Vidéken lakok, és ott is járok gimibe, azon a településen ahol lakok. Viszont gimi mellett elkezdtem egy másik iskolát (Milestone Institute) és ide fogok járni heti háromszor. Ha nem vennék bérletet, hanem diákjeggyel utaznék, egy heti utazásom 12.000 forint lenne, bérlettel pedig egy hónap lenne 10.000 forint.


A gond azzal van, hogy az iskola ahova járni fogok nem fog tudni iskolalátogatási igazolást adni, mivel hivatalosan nem iskolaként van bejegyezve, szóval nem tudom hogy járna -e a diák kedvezmény. Az oldal azt írja hogy a diák kedvezmény akkor jár, ha az iskola és a lakóhelyem között utazok, esszerint nem járna, de nem tudom hogy a vonaton vagy a kiadásnál nézik -e, hogy máshol lakok, vagy csak azt hogy van -e diákom.



2018. máj. 27. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem iskolalátogatási igazolás kell, hanem diákigazolvány. Ha nincs, akkor a téged megillető kedvezményű jeggyel kell utaznod.
2018. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy eredetileg diakigazolvany kene, de nem adnak hivatalos diakigazolvanyt, olyan barna szinut es remeltem hogy tudnanak valami mas papirt adni amivel igazolom, hogy oda jarok.
2018. máj. 28. 08:14
 3/3 anonim válasza:
sajnos csak a diákigazolványt fogadják el, így csak az 50%-os kedvezményt tudod igénybe venni
2018. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!