Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Magyarország

A kérdés

Budapest határain belül az 5/30-as BKK jegy érvényes vonatra?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Budapesti Közlekedési Központ, vonat, napijegy

jún. 13. 18:31  Privát üzenet  

A válaszok
Nem.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 13. 18:57 Privát üzenet
A MÁV-HÉV vonataira (H5-H9) érvényes, a többire nem.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 13. 19:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szóval a havibérlet az érvényes de a napijegy nem? Ez ... magyaros megoldás!

# 3/6Időpont jún. 13. 20:36 Privát üzenet

A havibérlet neve Budapest (egyesített) bérlet. Azért érvényes több szolgáltatónál is.

A "napijegy" (1650 Ft) pontosabban 24 órás Budapest jegy nevében is benne van a Budapest, tehát egyesített.

Az 5/30 nevében csak a BKK szerepel, ezért vonatra nem érvényes (a hévet ne tekintsük vonatnak, csak nemrég szervezték ki a mávhoz)

Ne aggódj, én is hőbörögtem magamban, amikor 5/30-at vettem. De cserébe olyat is tud, amit a Budapest bérlet nem tud. Nevezetesen, hogy az összes BKK járaton teljes hosszban érvényes, tehát kimehetsz mondjuk Pécelre, Gyálra, Budakeszire anélkül, hogy kiegészítő jegyet kellene venned.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 13. 20:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na ja de én Pesten akartam vonatozni -- legalább a metrópótlás idejére lehetne több eszük -- az Árpád híd - Kőbánya Kispest útvonalat akartam úgy megkerülni, hogy 1-es villamossal a Zugló állomásig és onnan Kőbánya Kispest csak két megálló vonattal.

# 5/6Időpont jún. 13. 21:29 Privát üzenet

"Szóval a havibérlet az érvényes de a napijegy nem? Ez ... magyaros megoldás!"

a vonaljegy és gyűjtőjegy sem érvényes vonatra.

Illetve a vonatjegy vagy vonatbérlet se érvényes a BKK járataira.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 13. 22:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A MÁV vonataira a kerékpárjegy csak egyszeri utazásra érvényes, vagy szükséges oda és visszaúton is megvásárolni a jegyet?
Külföldi diákigazolvánnyal rendelkező magyar állampolgárnak érvényes a máv-nál az 50%-os jegy?
Egy tavaly decemberven vásárolt metrójegy érvényes még ma is?
Budapestről Szegedre tartó vonaton, ha én Ferihegytől veszek jegyet Szegedig, de a Nyugatinál szállok fel érvényes Budapest bérlettel akkor nekem Ferihegyig ingyenes a vonat?
Hévízen a tófürdőbe vett jegy érvényes a fedett fürdőbe is?
Érvényes lesz még a retúrjegyem? Holnap megyek Pestre (Szeged-Kelenföld),3 körül indulnék és vasárnap este jönnék vissza. Érvényes lesz még akkor a visszaúthoz?

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések a Magyarország rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!