Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen utca nincs Budapesten?

Milyen utca nincs Budapesten?

Figyelt kérdés
Ami mondjuk más városban előfordul, de Budapesten nincs? Talán nincs is ilyen, vagy mégis?
2018. jún. 19. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 12 évig a Mosolygó Antal utcában laktam. Budapesten tudomásom szerint nincs ilyen nevű utca. De nem találok se közt, se teret, se utat, se semmi ilyesmit sem a guglitérképen.
2018. jún. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal Lakinger Béláról sincs közterület elnevezve, pedig Ő az Abádszalóki Hős!
2018. jún. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
...meg cirkalot is elneveztek rola!
2018. jún. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy Szolártsik Sándor utca nincsen Budapesten. Egerben van csak ilyen utca, Miskolcon pedig egy tér van elnevezve róla.
2018. jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és Rétföld utca sincs Budapesten a térkép szerint. Csak Felsőzsolcán, Zamárdin, Erdőtelken, Hegykőn és Tahitótfalun.
2018. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Szent-Györgyi Albert utcát nem látok. Pedig elég híres magyar, sok helyen van is róla utca elnevezve.

Lehár Ferencről sincs elnevezve közterület.

2018. jún. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 6-os válasz meglepett. Viszont azon nem csodálkozom, hogy sok helyi híresség, köztiszteletben álló személy neve ismeretlenül cseng Budapesten, hiszen mondjuk egy jelentős munkásságot maga mögött tudó helyi elöljàró vagy tanàrember adott esetben meg sem fordult a fővárosban.
2018. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Én itt két környékbeli utcát néztem meg (Vác), amik nem helyi "hírességek". Lenne még olyan is, de annak nem sok értelme lenne. Naszály út sincs Bp-en, dehát ott minek lenne? Az a hegy itt van :) Deákvári út sincs, de az is helyi településrész :)

De Szent-Györgyi meg Lehár nem helyi hírességek, szerintem mindkettő megérdemelne közterületet. Ha már egyszer (biztos én vagyok a bunkó, de) "Carl Lutz" rakpart is van.

2018. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hatzel tér, Czelder Orbán utca, Kemecsei út, Szécsényi út (igen, cs-vel)
2018. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogyne, van ilyen egy csomó. Csak 1 példa: zalaegerszegi Kovács Károly tér, ő ugye a város első polgármestere volt, tehát csak helytörténeti szempontból jelentős. Sőt, ahogy előttem írták, közismertebb személy közül is van, akiről nincs út elnevezve a fővárosban.
2018. jún. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!