Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miskolcon Lillafüredet, az...

Miskolcon Lillafüredet, az állatkertet vagy a barlangfürdőt érdemesebb megnézni?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy lehet Miskolcra látogatunk, de csak egy napra. Ha már ott vagyunk, melyikre érdemesebb egy napot rászánni?
2018. júl. 9. 14:38
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
63%
En biztosan a furdot mondanam
2018. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
30%
Lillafüred, Felső-Hámor. Gyönyörű, csak azt a libegőt nem kellett volna odatoszni.
2018. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tömegközlekedéssel jól elérhető a barlangfürdő?

Miskolciak! Most néztem útvonaltervet: Miskolc-Tiszai vasútállomásnál megáll a vonat, onnan el kellene jutnom a Búza térre a 2-es buszhoz. Vagyis elindulok a vasútállomástól a Baross G. utcán, balra fordulok a Bajcsy-Zsilinszky utcára, majd ki az Ady Endre utcára és kicsivel később jobbra fordulok, és megérkeztem a Búza térre, ahonnan a 2-es busz elvisz oda. Ez így jó?

Másik kérdés (nem miskolci vagyok), Miskolcon a buszokon lehet venni buszjegyet?

2018. júl. 9. 14:52
 4/6 A kérdező kommentje:

Néztem Lillafüredre is tömegközlekedéssel, oda az 5-ös buszt írta.

De nekem nem egyértelmű, hogy mi az a Felső-Majláth (innen indul a busz), és milyen messze van az állomástól.

2018. júl. 9. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Lillafüred, rengeteg látnivaló van ott egy helyen és ha érdekel, az állatkertet is fel lehet fűzni vele egy körre és akár a diósgyőri vár is beleférhet. Ilyen szempontból Miskolctapolca “csak” egy fürdőhely, igazán nem kínál többet a valóban színvonalas és unikális fürdőnél.


Felső-Majláth egy kis intermodális csomópont a város nyugati végèn, kb 35-40 perc az 1-es villamossal a Tiszai pályaudvartól, további 10 perc 5-ös vagy 15-ös busszal Lillafüred.

2018. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szeretem a Barlangfürdőt és Lillafüredet is, nem tudom, neked melyik tetszene jobban. Ahogy egyik előző írta, Lillafüred mellé befér az állatkert és a vár is (valamint a kisvonat és az őskohó), nincsenek messze. Tapolcán meg a fürdőn kívül van kalandpark és bobpálya is.


Az "elindulok a vasútállomástól a Baross G. utcán"-t remélem, nem gyalog gondoltad, mert vagy 2 kilométer és végig szmogos főút mellett, egy olyan városrészen át, ami ráadásul baromi ronda is. (bocs, selyemrétiek.) Tömegközlekedéssel a villamossal (bármelyikkel) menj a Szinvaparkig, onnan átmész a Centrum elé és a 20-as busz kivisz Tapolcára. Lillára 1-es villamos Felső-Majláthig, onnan 5-ös busz, meg fogod találni. Buszjegyet tudsz venni a villamosokon, buszokon a sofőrnél, de olcsóbb előre megvenni a Tiszain.


Érezzétek jól magatokat :)

2018. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!