Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A BKK oldalán össze van írva...

A BKK oldalán össze van írva valahol a menetrend "jelmagyarázata"?

Figyelt kérdés

Pl megnéztem, hogy a havi Budapest-bérlet term. személyeknek melyik járatokon jó, és írta, hogy "1-99, 101-299, 900-999, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14 vonalakon"

Az M nyilván a metró, a H a HÉV, de a többi? Annak is örülök, ha valaki leírja, de az lenne a legjobb, ha a bkk.hu-ról tudnátok egy linket küldeni, ahol össze van gyűjtve. Én sajnos nem találtam meg :/

Köszi előre is!



2018. aug. 14. 19:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, még egy kérdés. Ez a 9500 Ft-os "Havi Budapest-bérlet természetes személyek részére" nappali és éjszakai járatokra is jó?
2018. aug. 14. 19:19
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


1-99, 101-199, 900-999


ezek mind ott vannak a listában (ezekre érvényes Bp-n belül)


a 900-999 az éjszakai tartomány

2018. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2018. aug. 14. 20:18
 4/8 anonim válasza:
100%

Azért én is segítek :)

1-99: Alapjárat

101-299: Mellékjárat, de alapjárat is lehet

Ezek mellet előforduló jelzések:

A: Csonkamenet, vagy mellékjárat

B: Mellékjárat

E: Expressz (vagy Egyszerűsített járat)

M: Metrópótló járat


900-999: Éjszakai járatok

Ezekre is érvényesek a fentebb leírtak, bár E jelzésű éjszakai járat jelenleg nem létezik.


M1-4: Metró


H5-H9: Hév


D11-14: Hajó (A D14-es hajót köznyelven kompnak hívják)


Ezeken a jelzéseken kívül előfordulhat egy egy extrémebb jelzés is mint például H8SZ (Hévpótló busz Szentjakab H felé)


A megállók elnevezése mellett különféle betűk jelenhetnek meg, mely a következőket jelenti:

M: Metróállomás

H: Hévállomás

M+H: Metró- és hévállomás

ezek mellett a hajóállomás teljesen ki van írva a megálló nevében (pl: Újpest, Árpád út hajóállomás)


Különféle nosztalgia járatok (busz, troli, villamos, metró, hév) is léteznek, melynek egyedi (általában betűvel jelölt) jelzései vannak. Jelenleg közlekedők közül például néhány:

DH: Kőzvágóhíd H – Jászai Mari tér


Ezek az adatok csak tájékoztató jellegűek, egyéb kérdéseddel kérdezz engem, vagy keresd fel a BKK elérhetőségei egyikét! Kellem utazást kívánok! :)

2018. aug. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Neked is nagyon köszi!! :)

Mentek a zöldek!

2018. aug. 15. 09:13
 6/8 A kérdező kommentje:

Még egy nagyon buta kérdésem lenne. A bérletkiadó autómaták hol találhatóak? Térképen meg tudom nézni a címeket, nem arra gondolok, hanem hogy metró aluljárókban, buszpályaudvarokon stb, szóval így általánosságban milyen jellegű helyeken?

Csak mert vidéki városban élek, és nálunk úgy van, hogy ha nincs bérleted, amit a buszpályaudvaron vagy máshol lévő bérletpénztárban tudsz megvenni, akkor jegyet vehetsz szintén az előbb említett helyeken, vagy újságosnál, dohányboltban olcsóbban, vagy pedig konkrétan a buszon is, de ott már valami 150 ft-tal drágább. Még pár éve, mikor Budapesten jártam, szóltak, hogy időben kell megvenni és érvényesíteni is a jegyet, mert a járművön már nem lehet, vagy ha lementél a metró aluljáróba és át a kapun ott már nem lehetett vagy valami hasonló... Lehet, hogy régen volt ilyen, lehet, hogy rosszul emlékszem, nem tudom, de valami rémlik.

2018. aug. 15. 09:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Az automaták alapvetően főbb csomópontoknál találhatóak, a felszíni megállókban, a megállók környékén az utcán vagy pedig a metró aluljáróban. Észre fogod venni őket. Végállomásokon általában szokott lenni, ahol több járatra lehet átszállni, ott is van rendszerint. Metrómegállóknál szerintem mindenhol van.

Meg fogod találni, ne aggódj :) És buszvezetőktől is tudsz vonaljegyet venni a járaton, de az sokkal drágább, nem érdemes.

2018. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De nem olyan drága, mint Pécsen. :D

Ott most emeltek. A buszjegy elővételben 350 ft, buszon 500, a diákbérlet 3900... 450 Ft-tal drágább, mint Budapesten a diák BKV bérlet, ami jó buszra, metróra, villamosra, trolira, mindenre... míg a pécsi csak a sz...r tükebuszra. :D

Vicc.

2018. aug. 15. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!