Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen ellenszolgáltatásra...

Milyen ellenszolgáltatásra tarthatok igényt, ha egy hotel, az előleg kifizetése ellenére, az utazás előtt három héttel visszamondja a szállást?

Figyelt kérdés
Már honapokkal ezelőtt lefoglaltam 4 főre 3 éjszakára két szobát egy Alföldi wellness szállodában. Egy hétre megyünk, három bázissal kerékpár túrázni, és ez lett volna a középső szállás. Az ár elfogadható volt, reggelivel, vacsorával, wellnesszel, ezért esett rájuk a választás. Márciusban el is küldtem az üdülési csekket előlegként, ezt vissza is igazolták. Tegnap jött egy levél, hogy az egész szállót lefoglalta egy 160 fős esküvő, ezért minket nem tudnak elszállásolni. Ajánlottak 4 másik, sokkal kedvezőtlenebb szállást, hogy válasszak, és segítenek a szállást elrendezni, és átküldik az előleget. Én választottam, de az az érzésem, hogy járna valami kártérítés ilyen esetben. Ráadásul egy napja semmi válasz, és egyre idegesebb vagyok, az utazás meg közeleg....
2010. jún. 22. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha előleget fizettél, és ezt ők vissza is igazolták, akkor NEM mondhatja vissza a szállást! Neki azokat a helyeket foglaltként kellene számon tartania. Az esküvőt meg oldja meg máshogy. Ha valamelyik szálláshely megfelel, amit felajánlottak, kérd vissza az előleget, és kötelezd őket, hogy a másik szállóban x összeget fizessenek meg helyetted.
2010. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha lefoglaltad náluk a szállást és ez az ő részükről lett visszamondva, akkor biztosítniuk kell az elhelyezéseteket azonos árban. Tehát a különbözetet nekik kell elkárolni! Ne hagyd magad!
2010. jún. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!