Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tényleg létezett valaha egy...

Tényleg létezett valaha egy ősi Buda?

Figyelt kérdés

Erről olvastam, hogy amikor az V. században Attila hun király elfoglalta Pannonia provinciát a Római Birodalom csapataitól, a Duna folyótól nem messze rábukkant egy régi római városra (Sicambria), amelyet felújíttatott, kibővíttetett és berendezte ott királyi székhelyét a termálvizek közelében. A bizánci követ, Priszkor fennmaradt művében is említi ezt a helyet.

Aztán a hunokat kiverték a Kárpát-medencéből a germánok Attila halála után, a város elnéptelenedett, lepusztult. A germánok egyébként Etzilburg-nak nevezték Attila neve után.

A honfoglaló törzsek pedig tudtak erről a városról, Anonymus szerint itt rendezte be fejedelmi székhelyét Árpád vezér és ennek a városnak a közelében temették el. A magyar fejedelmek és királyok központja volt ez az ősi Buda egészen a 12. - 13. századig. A környék termálvíz forrásainak elzáródása és az ősi vezéri sírhelyekhez történő zarándoklat pogányságnak minősítése következtében költözött át a királyi udvar a mai Budára, Aquincum közelébe, amely ma is az ország fővárosa.


Ennek az elméletnek vajon van igazságtartalma vagy csak kitaláció?


2018. szept. 23. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ősi Buda? Hat a Római korban bitosan letezett, mert Óbuda, Budafok és Nagytéteny is romai varos volt.

Feltételezhető, hogy a többi betelepölő is a vízközelbe telepedett.

De pontosan ezeket nem lehet megmondani. En a 12. századik visszamenőleg tudom, hogy vannak írasos emlékek budai részekről (persze a romain kivul)

2018. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi ez a zavaros marhaság az utazás rovatban? Tessék az ezotéria vagy nem is tudom hova postázni, bár igazán nem tudom mit akarsz.


Mindenesetre a Sicambri egy német törzs volt Julius Caesar idejében, Tacitus már úgy írt róluk, hogy szétszórták őket és a gallokba olvadtak. Amit te emlegetsz, azt valószínűleg a szittya.com -on olvastad, és bízhatsz abban, hogy amikor ma valaki a szittya szót kiejti, akkor a történelemtudományhoz köze nem lesz.

2018. szept. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!