Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Ferihegy-Nyugati vonat...

A Ferihegy-Nyugati vonat mennyire használható így télen?

Figyelt kérdés
Nyáron egyszer próbáltam meg Budapesten vonatozni (Zugló-Kispest) és Kőbányán konkrétan feladtam, egymilliárd ember volt , iszonyú hőség volt, a vonat meg nem ment sehova. Jövő héten már megint Budapesten landolok és hát papíron ez a vonat nekem irtóra jól jönne mert a Lovag utcába megyek. Szóval... aki gyakran vonatozik, délután 4-5 környékén ez a viszonylat milyen?

#Ferihegy #Nyugati pályaudvar #megint állunk vazze
2018. nov. 11. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:

4-5 környékén konkrétan üresek a vonatok ebben az irányban, mert mindenki kifelé tart a városból.

Óránként 3 olyan vonat van, ami felár nélkül vehető igénybe (1 zónázó, 2 személy)

2018. nov. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A vonat csak Ferihegy 1-nél áll meg, ami jelenleg zárva van, a repülők Ferihegy - illetve Liszt Ferenc repülőtér - 2-őn landolnak. Onnan nem tudsz vonattal bejönni, csak úgy, hogy busszal elindulsz és menet közben átszállsz vonatra - kérdés, ennek mi az értelme?

A 200E busszal 350 ft-ért bejöhetsz Kőbány-Kispestre (metró végállomás) és onnan a Nyugatiba be tudsz jutni metróval vagy vonattal.

2018. nov. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, értelme nem sok lenne az átszállásnak.

A 200E-nél még jobb a 100E, ami a Deák térre visz. Onnan a Lovag utca nagyjából 1 km, ami gyalogszerrel is könnyen teljesíthető.

2018. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A 100E kb. a Nagykörútnál meg szokott halni és rettentő sokáig tart amig beér. A 200E meg hát nem annyira E és Kőbánya Kispest, úgy hallottam, borzasztó állapotban van. Igaz, most utánaolvastam, és a Ferihegy vasútállomáson sem működnek a liftek. Ej, de jó.
2018. nov. 12. 01:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, értsd már meg, hogy Ferihegyen csak a 2-es terminálra szállnak le a repülők - tehát Neked totál mindegy, hogy a "Ferihegyi vasútállomáson" - ami a Ferihegy 1 - működnek vagy nem működnek a liftek - a Te repülőd NEM ODA érkezik. Ferihegy 2-re érkezik, ott pedig NINCS VASÚTÁLLOMÁS!!


Kőbányán tök mindegy, milyenek az állapotok, egy átszállást csak kibírsz...


Ha meg nem, akkor menj a reptéri MiniBud járattal vagy taxival.

2018. nov. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy B megoldás: busz és Kőbánya-Kispesttől metró.
2018. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Ezt már írtam neki a 2-es válaszomban, de egyre inkább az az érzésem, hogy a kérdező nem a megoldásokat keresi, hanem a kifogásokat :-(

2018. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én megoldást keresnék, csak nincs. Azt tudtam már a kérdéskor is hogy a vasútállomás nem Ferihegy 2-n van... az még önmagában nem lenne baj. Ez van.
2018. nov. 13. 00:40
 9/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Én megoldást keresnék, csak nincs"


Érdekes, naponta több tízezer ember valahogy mégis bejut Ferihegyről/ Liszt Ferenc térről a városba.

Nem állítom, hogy ideális a megoldás, de ha nem tetszik a tömegközlekedés, akkor taxival kell menni vagy a reptéri MiniBud-al, ahogy már írtam is.

Ja, hogy az többezer ft? Hát ha valakinek ilyen magas igényei vannak, hogy semmilyen tömegközlekedés nem felel meg, akkor fizetni kell - ennyi.

Jelenleg ezek a lehetőségek vannak - a siránkozással nem fogsz bejutni a városba, csak a fent említett közlekedési eszközök valamelyikével.

U.I: érdekes, még a stewardess-eknek is megfelel a 200E - de Neked nem (ugyanis gyakran látni őket is a buszon)

2018. nov. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!