Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit ajanlanatok egy kulfoldine...

Mit ajanlanatok egy kulfoldinek megnezni Budapesten 2-3 nap itt tartozkodas eseten?

Figyelt kérdés
Nem Magyarorszagon elek es a parom kulfoldi. Elso alkalommal jonnenk Magyarorszagra es lenne 2-3 napunk Budapesten varosnezesre. Nyilvan azert vannak otleteim, hogy hova lehetne ot elvinni, de annyi minden van, hogy ilyen rovid ido alatt eleg nehez kivalasztani azokat a helyeket, amiket meg szeretnek neki mutatni, ugyhogy kivancsi vagyok mas velemenyere is. Persze tudom, hogy ez rengeteg mindentol fugg, hogy kinek mi tetszik (egyeni erdeklodesi kor stb.). Amiket en eddig gondoltam az a terror haza, valamelyik termalfurdo, a budai varnegyed(es a szokasos latnivalok itt, mar amire persze jut ido, eleg sokminden van, amit ott meglehet nezni) , magyar nemzeti muzeum, szent istvan bazilika. Neztem az altalam felsorolt helyeken, hogy van angol nyelvu idegenvezetes, de ha ezt nem szeretnenk igenybe venni azt nem tudjatok veletlenul, hogy a muzeumokban a magyar nyelvu kiirasok mellett van e angol nyelvu is mellette? Nyilvan le tudom forditani amit kell, de igy azert egyszerubb lenne, mintha minden egyes kiallitott dokumentumnal/targynal meg kellene allnom forditani. Ha esetleg barmi otletetek van arra, hogy ezek helyett(vagy mellett ha marad ido:D) miket lehetne megnezni meg, mi az ami szerintetek erdekes lehet, akkor azt megkoszonnem. Meg nezegettem ettermeket, ahova el lehetne menni ezzel kapcsolatban is barmilyen otletet szivesen fogadok. A valaszokat elore is koszonom. :)

2018. dec. 16. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Én felvinném a szabadságszoborhoz a Gellérthegyre. Gyönyörű a kilátás, főleg este amikor kivannak világítva a hidak.

Mátyás templom is szép.

2018. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

A budai várban sétálni elég egy fél nap. Megnézni, kevés kettő. Ha Budapestről beszélünk, akkor emberi alkotásokról van szó (lehetne természet is).

Építészet terén a vár több épülete, az országház, néhány szecessziós épület, a bazilika érdekes, de az Erzsébet hídnál lévő templom értékesebb.

A magyar képzőművészet terén a Galéria, Szépművészeti múzeum (mint épület is).

A magyar történelem terén a Nemzeti múzeum sok értékes lelettel, ehhez képest a terror háza annyi, mint kenyérben a szilvamag.

A városkép terén kilátás a várból ha jó az idő, az Andrássy út (jó néhány szép palotával), a Hősök tere és a Városliget a Vajdahunyad várával.

A termálfürdő jó gondolat lenne, ha nem lennének a budapestiek lepusztulva. De konkrétan a Gellért több szempontból is jó. Mellette a Gellérthegy a citadellával.

Azt hiszem, ez már inkább egy hét programja.

2018. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Kimaradt a Parlament belseje az állami jelképekkel (korona, jogar, országalma, palást).
2018. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyilván egyéni ízlés kérdése, de én múzeumok és terror háza helyett inkább a természetbe mennék, illetve megmutatnám neki, mennyire szép ez a város. Pl: Normafa, János kilátó, Gellért-hegy, Dunaparti sétányok, illetve szerintem a Margit-híd közepéről a legszebb a városkép, érdemes rajta átsétálni gyalog (bár szerintem a várba is csak a kilátás miatt éri meg felmenni, esetleg a Mátyás-templom még említésre méltó). Éttermeket érdemes Tripadvisoron nézni, a belváros tele van tök jó éttermekkel. Én az éjszakai életet is megmutatnám: Király utca, Deák tér, Gozsdu, stb. Illetve nézhettek koncerteket, biztos nagy élmény lenne neki (akár a Müpában, A38 hajón, Akvárium klubban stb.).
2018. dec. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!