Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hová költöznétek kisgyerekkel,...

Hová költöznétek kisgyerekkel, ha: a gyári munka nem jöhet szóba. Kőszeg, Sopron, Győr? Indokold is légyszi!

Figyelt kérdés

2019. jan. 2. 21:53
1 2
 1/11 anonim válasza:

Induló tőke?

Iskola/szakma?

Apa van a képben?

Van kocsid?


Így látatlanban Sopron, onnan át tudsz menni Ausztriába.

2019. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Minden van :)
2019. jan. 3. 21:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Győr, rengeteg a munkahely, iskola, orvos stb. minden van ami BP-en is csak kevesebb.

Mégis dolgozna valaki is Sopronban, ha olyan egyszerű lenne Ausztriába járni? Nem lenne Sopronban más sem csak üres házak amikbe aludni járnak...

Kőszeg nagyon szép kisváros, de nem sok a lehetőség.

Laktam mindhárom városban.

2019. jan. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sopronból Ausztriába mennyire könnyű munkát találni?

Nekem is Kőszeg tetszik a legjobban a 3 városból,de én is úgy láttam ott nincs sok lehetőség.

2019. jan. 8. 13:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Elvileg fél Sopron Ausztriában dolgozik, én 18 éve laktam ott, most Mosonmagyaróvár mellett lakom egy faluban és itthon dolgozom. Én, ha költöznék akkor itthon Győr vagy BP esetleg valamelyik német 100-150000-es népességű városba mennék. Nem tudom mi a foglalkozásod, munkásoknak , takarítóknak, boltosoknak stb. megéri kijárni Ausztriába irodásnak van elég osztrák jelentkező is, szóval ez felejtős ilyen szempontból.
2019. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi és Szombathelyről mit gondoltok?
2019. febr. 8. 12:09
 7/11 anonim válasza:
100%

Kőszegen élek, ha a gyerekednek szép fiatalkort/tinikort akarsz, akkor nem viszed ebbe a városba, tipikus unalmas kisváros tele pletykával rosszindulatú emberrel, folyton egymáshoz mérik magukat az emberek. Maga a város élhetetlen ha nem egy nyugdíjas párról van szó, nem igazán fejlesztik, nagyon rossz a városvezetés is... ami talán tavasztól változhat! Péntek-szombat este kocsmákon kivül mást nem talál az ember. Aki itt lakik a napjait ausztriában tölti munkával a szabadidejét, ha nem otthon akar ülni akkor szombathelyen. Itt van a közvetlen határmellett szóval ugyanolyan egyszerű kijárni dolgozni, mint sopronból. És szombathely is 15-20 perc autóval, busszal is csak 40 perc és nagyon nyugodt a város maga ha a csend plusz pontnak számít. Nameg az iskolák is elég jók, személy szerint Jurisichos voltam és csak dícsérni tudom, ha minden jól megy egynap taníthatok is ott.

Én lassan költözök szombathelyre, ami szerintem az egyik legjobb választás. Közel van a határ, fejlesztik a várost, viszonylg nagyváros, de azért sok nyugodt körzete van, élhető, ausztrián kívül is számos munkalehetőség van, illetve vasmegyében központilag helyezkedik szinte el, ezért sok lehetőség van kirandulgatásokra is.

Győr gyönyörű, ami hátrány (már akinek ez fontos) hogy a felsorolt városok közül ez van a legmesszebb a határtól, viszont egy pezsgő város ahol sok munkahlehetőség van, de egy magyarországi szinten tényleg nagyváros aminek megvannak a hátrányai.

Sopron a középút Kőszeg és Győr között. Bár kb 5ször drágább minden ott...

Én Szombathelyet választottam, és választanám.

2019. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon tetszett az irásod. Egyenlőre nálunk is Szombathely a nyerő :) Abban tudsz esetleg segiteni,hogy milyenek az osztrák általános iskolák? Szeretném ha ott tanulna a lányom és nem sok infot találtam erről a neten.
2019. febr. 15. 12:58
 9/11 anonim válasza:

Nálunk a legtöbben úgy csinálják hogy általánosba még ide járnak és középsuliba mennek ki ausztriába tanulni, Kőszegről leginkább a HAKba járnak középsuliba, amit sokan dícsérnek. Azzal azért vigyázni kell, hogy az osztrák iskolarendszer teljesen más mint a miénk! az általános iskola 4 éves csak, utána a középiskola 5.osztálytól kezdődik ami sokszor gondot okoz, mert nehéz egy 10-11 éves gyereknél eldönteni, hogy gimibe menjen, szakmát tanuljon vagy szakközép, de ez is teljesen máshogy van, Magyarországon amíg csak ez a 3 kategória van (gimi, szakközép, szakmunkás) addig ott sokféle iskolatípus létezik és ezáltal többféle végzettség van, igaz 4. osztályban (ami nálunk 8.) van lehetőség a váltásra, de az már nehézkesebb szokott lenni. Sajnos az általános iskolák terén nem vagyok nagyon képben, de szombathelyről sokan Oberwartba járatják a gyerekeket, ami Kőszegfelé van az pedig Oberpullendorf, ahol szintén van pár iskola. Bár német nyelv szempontjából, tudom nem olyan mintha ausztriában tanulná az ember, de vannak nemzetiségi iskolák, ahol emelt óraszám van németből Szombathelyen is. (én pl Kőszegre jártam a Béri Balog Általános iskolába, ahol van egy nemzetiségi osztály, ahol 1. Osztálytól heti 5 németóránk volt meg nemzetiségi német óráink is voltak és plusz szorgalommal az osztályunkból 5 embernek is (nekem is) meglett 8. végére a nyelvvizsgája)

De érdemes az interneten utána nézni az osztrák iskoláknak, sok helyen a magyar diákok miatt van magyarnyelvű tájékoztató is.

2019. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es és 9-es hozzászólótól (65%-os) szeretnék kérdezni.

Nem sokára költöznénk mi is Szombathelyre, de még soha életemben nem jártam arra.

Meg tudnád esetleg mondani, melyek azok a városrészek, lakótelepek, ahová inkább nem ajánlott költözni (pl. túlzsúfolt, zajos, romák lakta stb)?

Mindenképp csendre, nyugalomra vágyom, ilyen albérletet szeretnénk találni.

2019. márc. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!