Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Lillafüred környékén kék kövek?

Lillafüred környékén kék kövek?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogy régen többször jártunk Lillafüred fele ahol volt egy patak amibe találhatóak voltak kék kövek (elvileg valami bánya miatt), hol van ez pontosan?

2019. márc. 24. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Összesen egy patak van arrafelé, de sajnos nem tudom, melyik részére gondolsz.
2019. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos én se, 15 éve voltam arra utoljára. Elvileg valami bánya miatt kékültek be egyes kövek, itthon van is belőle még egy pár.
2019. márc. 24. 14:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Legalább két patak van arrafelé: a Szinva és a Garadna(-patak). A kék kövek az utóbbiban vannak/voltak, főleg a kisvasút garadnai végállomása környékén. De az utóbbi jónéhány évben már elég nehéz találni belőlük.

Ezeket a "köveket" sokan dolomitnak mondják - én is annak tudtam sokáig -, de valójában nem az, és még csak nem is természetes kőzet, hanem az egykori vasgyártás során (még a Fazola-féle kohók idején, a 18-19. században) keletkezett valamilyen anyag - annyira pontosan én se tudom, hogy mi.

2019. márc. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Frankó Gábor válasza:
Én 2023 elején jártam a Garadna patak Hámori tó felöli reszén és egy csomó kék követ tudtam találni, de sajnos én se tudom, hogy milyen fajta kövek.
2023. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!