Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapestről Parádfürdőre busszal?

Budapestről Parádfürdőre busszal?

Figyelt kérdés

A Budapest Stadion aut. pu-ról megy a 1046-os busz, ha jól értem, de nem szoktam távolsági busszal utazni. Előre meg lehet venni rá a jegyet bármelyik autóbuszállomáson, vagy érdemesebb ott, a végállomáson? A pénztárban kell megvenni, vagy automatából, vagy a sofőrtől, vagy tökmindegy? Azt tudja valaki esetleg, hogy az autóbusz-pályaudvaron belül hol találom majd meg magát a buszt? És hogy kb. hány forint a teljes árú menetjegy? Helyjegy is kell? Az mennyibe kerül?

Az úton bemondják, hogy mikor melyik megálló következik, vagy honnan tudom majd, hogy mikor kell leszállnom, ha sose jártam ott? És visszafelé hol tudok majd jegyet venni (vasárnap, ha ez számít)?



2019. márc. 24. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A 1046-os számot leginkább a menetrendben látod csak, a helyszíni utastájékoztatásban a busz indulási idejéből és vegallomasabol tudod megtalálni a buszodat. A megállók (kocsiállások) be vannak számozva és kijelzők mutatják, melyik busz melyik kocdsiállásról indul.


Jegyet távolsági járatokra online tudsz venni, vagy elővételben az adott autóbusz-állomáson biztosan, de valószínűleg más buszpályaudvarokon is. Ezekben az esetekben a helybiztosítás benne van a jegy árában. A busz indulása előtt 20-30 perccel zárul az elővétel, onnantól kezdve marad a sorbanállás a sofőrnél, így volt, hogy majdnem lemaradtam és csak egy másik utas segítőkészsége miatt tudtam elutazni (ő fél órával későbbi busszal ment így). A jegy árát a menetrendek.hu oldalon láthatod, ha a csak busz opciót választod. Bemondás nincs, kijelző egyre több buszon van, de nagyon esetleges, hogy jól működnek-e. Én a menetrendek.hu alkalmazásban szoktam térképen követni, hol járunk. Ha offline megoldás kell, tölts le előre Google Térképet vagy csak csinálj egy képernyőmentést az útvonalról és ülj jobbra előre, így látod majd, épp hol jártok. Természetesen a sofőr is segít, ha megkéred. Parádot elhagyva már szedelőzködhetsz. A leszállási szándékot szokásos módon gombbal kell jelezni. Visszaúton online vagy a sofőrtől vehetsz jegyet , készpénzért.

2019. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2019. márc. 25. 18:33
 3/3 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki, átszállással kell majd mennem, úgyhogy további kérdéseim vannak:

- Amikor megveszem a jegyet, már tudnom kell, hogy pontosan hány órakor induló busszal akarok menni (és majd jönni visszafelé)? És ha azt lekésem, akkor mi van?

- Mi van, ha közvetlen járatra veszek jegyet, de lekésem, a következő viszont olyan, ami csak Gyöngyösig visz, és ott át kell szállnom? Erre a variációra is jó ugyanaz a jegy, ami a közvetlen járatra szól?

- Ha eleve megveszem a visszafelé szóló jegyet is, akkor visszafelé jöhetek olyan busszal is, amiről Egerben kell átszállnom, vagyis jöhetek hosszabb útvonalon is, ha úgy van átszállás, vagy meg kell várnom a későbbi buszt, ami közvetlen Budapest felé jön, nem Egert érintve, hanem gyöngyösi átszállással?

2019. márc. 30. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!