Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Még sose voltam autópályán,...

Még sose voltam autópályán, mikre kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
Kezdő jogsis vagyok (kb. fél éves); ne értsetek félre, az a helyzet, hogy az oktatóm mindössze egyszer vitt ki az M0-ra kb 10 percre... szal nem igazán tudom, hogy mire kéne figyelnem. Gondolom nem menjek teherautó mellett hosszabb ideig, mi egyéb? (Személyautóról van szó) Jah és még annyi, hogy melyik a legkevésbé forgalmas időszak így nyáron az M7esen?????
2010. júl. 4. 19:36
 1/5 anonim válasza:
91%

ne menj teherautó mellett hosszabb ideig? :O hát az autópályán 1 sávon mehetsz a másik elözésre van.abban csak addig lehetsz mig elözöl.utána irányjelzövel vissza a külsöbe. leálló sávot tilos használni de gondolom ez tiszta sor.

nézz gyakran a visszapillantóba, kb a semmiböl jönnek a nagy motoros 300 km / h s bmw k. azok meg azt hiszik övéké az Isten is és már meesziröl villognak h takarodjál már a belsö sávból mert h ök majd 2 perc mulva odaérnek...

ám kb ennyi a fontos nem nagy ördöngösség autópályán vezetni

2010. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az M0 eleve nem autópálya, hanem autóút. Nyilván tudod, mi a kettő között a különbség. :P


Elsősorban arra figyelj, hogy megvedd a matricát (SMS-ben a legegyszerűbb). Aztán tartsd észben, hogy 130-cal szabad menni akkor is, ha hátulról tol egy nagyvagány, és akkor is, ha a kocsid 200-at is bír. Semmi vagánykodás, semmi "na most megmutatom, hogy én vagyok az utak királya"-effekt. Nagyon csúnya balesetek szoktak lenni az ilyenből.


A kamionok 90-nel mehetnek, nem is nagyon szoktak többel menni, max. 100-zal. Valószínűleg te hamar le fogod őket hagyni. Előzni csak biztonságosan, a kamion nagyobb és erősebb a te kocsidnál. Ha nem figyelsz, az oldalszél megszűnése rendesen odavághatja a kocsit a szalagkorláthoz.


Aztán ahogy lehajtasz a pályáról, nagyon figyelj oda a hirtelen sebességcsökkenésre! Ha 130-ről visszalassítasz 80-90-re, úgy fogod érezni, mintha megállt volna alattad az autó. Ez érzékcsalódás, teljesen természetes. A lényeg, hogy pályán kívül semmiképpen se menj 90-nél többel! Erre kell még nagyon figyelni.

Péntekenként (főleg nyáron) nagyon sokan mennek lefelé, vasárnap délután meg Pest felé, ezeket az időszakokat érdemes elkerülni.

2010. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
utolsónak, 150 ig nem szólnak semmit :) céges sofőr mondta most a héten!
2010. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, oda fogok figyelni :)
2010. júl. 4. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még kiegészíteném azzal az előttem szólókat, hogy nagyon figyelj a követési távolságra! Nekem nem a sebességet esett nehezemre megszokni, hanem azt, hogy ha túl közel kerülnék az előttem levőhöz, és nem tudnám megelőzni, akkor azonnal lassítani kell, hisz ha ő belelép a fékbe valamiért, neked esélyed sincs megállni!! Kezdetben nehezen szoktam át, hiszen normális úton többnyire megy a hátsójába az előtte lévőnek az ember, ha úgy látja lassan előzni tud!

A másik amire nagyon figyelni kell, és amit nagyon nehéz megszokni, hogy bemérd a távolságot és a sebességet, hogy mennyire közeledik gyorsan a belső sávban érkező! Nehogy áthúzd a kormányt és ő már ott legyen!

Amúgy azt javaslom, hogy ne feszegesd azonnal a 150-et, először csak ismerkedj a dolgokkal, ha kell akkor 100-zal menj a külső sávban, aztán ha már ráéreztél, akkor mehet a 130 is! Én be voltam sz*rva amikor először vezettem autópályán! Aludd ki magad előtte, és figyelj oda mindenkire nagyon! Nem csak te vagy az úton, nem is 50-nel közlekednek az autók, kerülhetsz úgy is bajba, ha nem te vagy a hibás, ezért a többi autóra is figyelni kell!

2010. júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!