Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Halászbástya? Budai Várnegyed?...

Halászbástya? Budai Várnegyed? Lenne pár kerdésem.

Figyelt kérdés
Budai Várnegyeden belül lehet meglátogatni a Halászbástyát? És a Budai várnegyedet ki kell fizetni, azaz van belépődíj? És a halászbástyára 18 és 19 éves is tud diákigazolvánnyal belépőt venni? Esetleg van még más látnivaló a halászbástyán kívűl a várnegyeden belül?
2019. máj. 19. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Mindenért fizetni kell, annyit meg nem ér.

A várkert negyed viszont ingyenes és szép.

2019. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az autóval behajtás fizetős.


A halászbástya két szintes. A földszinti rész ingyenes, és onnan is teljesen szép a kilátás.

2019. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Mindenért fizetni kell, annyit meg nem ér."


Ezt nem értem. Megnéztem 1000Ft a teljes ár.


Mit kell még fizetni? Írd le kérlek.


[link]


Mást nem látok az 1000Ft-on kívűl.

2019. máj. 19. 16:59
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
És az nem elég?
2019. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ez elég. Azért kérdeztem, mert nem tudom mire írták, hogy mindenért fizetni kell, mikor 1000Ft-on kívűl semmit nem találok.
2019. máj. 19. 20:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagyis te írtad. De mire?
2019. máj. 19. 20:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Halászbástyán nem éri meg a felső szint!! Felesleges fizetni olyanért, amit ingyenesen is láthatsz.

És a várnegyed is ingyenes, az egész terület az. (Autóval fizetős valóban, de gondolom nem ott tervezel parkolni, ha ilyen ezer forintokon aggódsz 😃 )


16-os busz meg faszán felvisz, de gyalog is jó móka, csak egy kisebb dombról van szó. Illetve túristáknak ott van a budavári sikló, de sztem az sem éri meg. Már csak azért sem, mert tényleg úgy körbe van állva tömeggel, és még drága is. Mellette simán fel lehet gyalogolni egy lankás lépcsőn. Illetve van egy szerpentines út is (sikló utca), ez egyenesen a várkastély kupolájánál köt ki (erre szokzak közlekedni a segwayes idióták).


Szóval én a gyaloglást javasolnám, úgyis van néznivaló, nem lehet unalmas. Esetleg ha felfelé rohadtlusták vagytok, vagy ha amúgy is tömegközlekedéssel jönnétek, akkor megéri a 16-os busszal felmenni.


Én azt javasolnám, hogy a bécsi kapunál induljatok, és onnan gyalog lehet követni a várfalat, halászbástya, várkastély.

2019. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ingyen is látogatható a Mátyás templom bizonyos időszakaszokban. Igen van még látnivaló, Mátyás kút, Magdolna torony, Labirintus, ...stb. Segítek ha nem késő a válasz.
2020. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!