Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tihany, Siófok, Balatonfüred,...

I$TV@N kérdése:

Tihany, Siófok, Balatonfüred, Balatonmáriafürdő? Merre nyaraljunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok, két éves fiammal és feleségemmel szeretnék nyaralni a Balatonon.

Prágai magyarok vagyunk vonattal utaznánk/, nem nagyigényüek, szívesen laknánk ilyen 3-4 ezer forintos apartmanokban is.

A bőség zavara miatt nem tudok dönteni, hogy melyik Balatoni városban / városkában töltsünk el 3-4 napot.

Van konkrét tapasztalatotok? Szóval, egy hely, ahová minden éven ujra elmennétek? Köszönöm szépen a válaszokat, és igyatok sok sört. Mert ebben a nagy melegben sok alkoholt kell inni!


2019. jún. 18. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Mindenképpen az északi partra mennék, több lehetőség van ott.

Tihany szuper hely, Balatonfüred is szép város

2019. jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"szívesen laknánk ilyen 3-4 ezer forintos apartmanokban is."


Tihany nagyon szép, de nem olcsó, 3-4 ezer ft-os apartmant szinte biztos, hogy nem fogtok találni, főleg így, a szezon kezdetén már.


Tudnod kell, hogy idén a munkavállalóknak szinte az egyetlen adómentesen adható céges juttatás a Szép kártya, ami az idegenforgalmi szálláshelyek jelentős telítettségét okozza - a szokásos nyári főszezonon kívül.

Szóval inkább aszerint válogass, hogy hol van még szabad szállás?


Siófok elég "turistás", zajos, bulis - ha kisgyerekkel mentek, nem biztos, hogy jó választás...

2019. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"3-4 ezer forintos apartmanok"

Hűha, valaki nagyot fog koppanni... :D

Ember, ennyiért sátorhelyet nem találsz... (Na jó, azt talán igen, most megnéztem, autó nélkül 2 főre 4000 ft/éj a sátorhely abban a kempingben, ahova mi szoktunk járni régen)


Tavaly Balatonfüreden voltunk a haverokkal, életem csalódása volt, horror drága minden, és nem igazán voltam elájulva, egyetlen helyen volt egy picikét kedves a pincér, a többi helyen unottak és/vagy bunkók voltak, a kemping enyhén szólva hagyott maga után kívánnivalót, magát a várost meg nem is igazán értettem, szép ugyan, de egy nagy katyvasz az egész.

Siófok jobb, sokkal olcsóbb és maga a város és a kemping is normálisabb. A vízben is el lehet férni (északi parton hirtelen mélyül a víz, így mindenki a külső 5 méteres sávban nyomorgott, a déli parton pedig eloszlanak az emberek, mert sokáig lehet besétálni)


A 3-4 ezer forintot viszont felejtsd el. Balatonon max sátorozni éri meg.

2019. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hú, 3-as, totál igazad van, én elfelejtettem (2-es vagyok), hogy kisgyerekkel az északi part szinte egyáltalán nem javasolt, mert tényleg hirtelen mélyül a víz- ott egy 2 éves nem igazán tudná kiélvezni a pancsolás örömeit :-)
2019. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A 3-4000 Ft-os árat felejtsd el.


Kisgyerekkel a déli part a jobb fürdés szempontjából.


Siófok trágya hely, zsúfolt, turistás, sok a bulizó idióta.

Max. 1 napra átjönni kirándulni megfelel.


Tihany és Füred szép, kulturált, de nem olcsó semmilyen szempontból.

2019. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#5

Siófok zsúfolt? Hol? Mikor?

Nekem pont az volt furcsa, hogy totál kihalt... bementünk a Petőfi sétányra, és alig lézengtek emberek az utcán, a szórakozóhelyek meg üresek voltak... (ez tavalyelőtt nyáron)

2019. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#6

Ne felejtsd el, amit írtam az egyik hozzászólásomban, hogy idén szinte "ráterelték" az embereket a Szép kártyára - épp a minap mesélte egy ismerősöm, hogy már nem találnak szállást a Balatonon. Szóval idén tuti nem lesz kihalt... :-)

2019. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#7

Szállást azt akkor is alig találtunk, konkrétan a mi kocsink mögött húzták ki a lepedőt a kemping kapujára, hogy "betelt" :D Valahogy mégse tűnt zsúfoltnak.

Pedig mi kifejezetten utáljuk a tömeget, de még így se érzékeltük.

2019. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszike, Balatonlellén találtunk szállást (déli part) 4500 ft/ éjszaka. BB :)
2019. jún. 19. 16:34
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugye nem azt akarod mondani, hogy 3 főre (2 felnőtt, 1 gyerek) 1 éjszakára ÖSSZESEN 4.500 ft az apartman Balatonlellén?

Ha igen, akkor írd már meg nekem privátban légy szíves ezt a szállást, mert mi még csak ezután mennénk majd.

Köszi.

2019. jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!