Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Balaton már nem egy jó hely?

A Balaton már nem egy jó hely?

Figyelt kérdés
Úgy látom egyre jobban hogy a Balaton egyre rosszabb hegy kezd lenni. Egyre jobban kezd beépülni, iszonyú drága kezd lenni, hatalmas tömeg van már a Balatonon, teljesen elvitte ezt a jó kis tavat a globalizáció
2019. jún. 24. 09:06
 1/5 anonim válasza:
66%
Jól látod. Elmebeteg módon elszabadultak az árak. Mi kértünk 5 főre árajánlatot 1 hétre egy 4 csillagos átlagos szállodába, azt hittem, rosszul látok: 850 ezer forintba került volna úgy, hogy nincs benne még egy ebéd sem!! Reggeli, vacsora és a szállás. Ugye vacsorához még az italszámla is hozzájön, ami lazán kitesz 1 hét alatt 30 ezret (egy sör 800 Ft, üdítők 600 Ft-tól), szóval sem egy kávé, sem egy fagyi, mindennel együtt egy nem luxus, hanem egy régebbi 4* szállodában lazán 1 millió forintot elkölthetsz. Hát ez nem a magyar fizetésekhez van igazítva!
2019. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
30%
A balaton nem kezd ilyen lenni,hanem évek,vagy évtizedek óta ilyen már!Szerintem sokat elárul,hogy a legfanatikusabb balaton mániás németek sem járnak már oda,mert annyira drága hogy abból a pénzből simán el lehet menni a tengerhez is,amit meg ne is hasonlitsunk már ehhez a pocsolyához.Szerintem semmit nem tud az a hely,szabadstrand gyakorlatilag már nem is nagyon akad,mindennek az ára az egekben,es szerintem ha van a bolygónak segglyuka akkor azt valahol itt kell keresni,mondjuk siofok környékén!
2019. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

A Balaton is annyi emennyibe keríted. Több tucat remek szabadstrand van a mai napig,csak szét kell nézni.

Siófokon voltunk a hétvégén,ingyen strandoltunk,szinte a part mellett ingyen parkoltam.Kaja,üdítő,sör hűtőtáskából.Csak a legenda kedvéért megpróbálkoztunk egy 1100Ft-os lángossal...(felejtős) :-)

2019. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem versenyképes.

Amikor repülővel, tengerre néző szàllàssal, tengerben fürdéssel, óriási adag, finom kajákkal megúszunk egy nyaralást fele annyi pénzből, mint a Balatonon, akkor nincs értelme az utóbbira menni.

Ráadásul az utóbbin már lassan minden fizetős. A kaja általában pocsék és jó drága. A szállások szintén arany árban mennek.

Külföldön sok tengerparti helyen egy éjszaka szállás egy főre kijön 5 ezerből is..

Itthon minden a lehúzàsròl szól már.

Szerintem a Balatonra úgy van értelme menni, ha az embernek van saját nyaralója. Vagy olyan közel lakik, hogy haza tud járni minden nap aludni és enni.

Maga a Balatoni hangulat jó szerintem, de ilyen árakon kell a fenének.

Görögország, Albánia, Montenegró, Bulgária gyönyörű tengerpartokat tartogat, kis pénzért. De még Ciprus is kihozhatò egy Balatoni nyaralásnàl olcsóbban.

2019. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy elsősorban a magas szállásárakkal van gond. A kulturális és gasztronómiai kínálat szerintem kimondottan jó , változatos és ehhez nem kell 5000 Ft-os főételeket választani feltétlenül. De az 1200 Ft-os lángost is el lehet kerülni, múlt hétvégi tapasztalat mindkettő az amugy drága helynek számító Balatonfüredről. A beépítettség növekedése engem is rendkívüli módon aggaszt. A globalizáció elől viszont jól el lehet menekülni a parttól távolabbi hangulatos kis falvakba, nekem ez a taktikám.
2019. jún. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!