Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A fűvészkert 300 ft fotójegy...

A fűvészkert 300 ft fotójegy mi célt szolgál?

Figyelt kérdés
Úgy értem h azért h a mobilommal készítsek pár képet kell fizetnem, vagy azt ki figyeli egyáltalán? Na nem mintha sok lenne, csak kétlem h mindenki megveszi h készítsen pár képet a telefonjával...
2019. jún. 26. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Jogos a kérdésed főleg olyan szemmel, hogy a füvészkert közterület lenne minden tisztességes országban. Mifelénk eleve 1200 Ft-ot szakajtanak a látogatóktól, és még tovébbi 300-at a balgáktól.

De nmit vársz egy olyan országban, ahol a Balaton-part nem körbejárható szabadon, illetve ahol Gci a miniszterelnök?

2019. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
1: ez nem magyar szokás. Sok helyen jártam már a Világban és sok belépős helyen van pluszban fotós jegy is. Eddig talán egyszer kérte egy kastélyban az egyik teremőr 😊
2019. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom, a fűvészkert önmagát locsolja, a fán megterem az alkalmazottak fizetése, éjjelente meg a bokrok takarítják össze a szemetet, amit a kedves látogatók otthagynak.

Nem is értem, miért szednek belépődíjat.

Valószínűleg senki nem fogja kivenni a kezedből a telefont, ha szép magyar módon stikában fotózol, de olyan ez mint lopni a közértből: attól, hogy nem buksz le, még lopás marad.

Vedd úgy, hogy azzal a 300 forinttal is támogatod a kert működését, hogy legközelebb is legyen mit fotóznod.

Tudom, én vagyok a paraszt, amiért nem fikázom a fűvészkertet - tessék, lehet cserébe engem.

2019. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem érdekel, ha lehúztok, de pl. A Magyar Nemzeti Múzeumba 1.600 ft a belépő, ha az épp nagykorúvá cseperedett gyerekemmel el akarok menni, akkor 3.200 ft. Hát bocs, de ez azért nem kevés, ahhoz, hogy ezen felül még 500 ft-ot elkérjenek egy fotójegyért.
2019. jún. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Akkor nem kell fotózni. Ilyen kurta egyszerű.

Mellesleg mi az, amit te le tudsz fotózni, de nem találsz meg a múzeum honlapján, vagy valahol az interneten EZERSZER jobb minőségben?

Ezt sosem értettem, az ember elmegy egy múzeumba és lefotózza a monalizát. Mi a fsznak? Elmegy egy koncertre és ahelyett, hogy élvezné a zenét és ellazulna, fogja a kurta telefonját és habzó szájjal szentségel, mikor valaki belelóg a képbe.

Szánalmas.

2019. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként figyelmedbe ajánlok még valamit, amit gyakran elfelejtetek.

Nem a múzeum a drága, te vagy a csóró.

Miért nem az ellen kelsz ki, hogy negyed akkora a fizetésed, mint Európa boldogabbik felén? Mert a magyar múzeum még így is fele-harmad annyiba kerül, mint európai társa.

Nem a múzeumot kéne szidni, hanem a rendszert, ami direkt szegénységben tart téged, ami kifoszt, ami szándékosan élő biorobotnak nevel téged és a gyerekedet is, hogy tömjétek a felső párezer zsebét.

Ez kéne hogy bántsa a csőrödet, nem az ötszáz forintos fotójegy.

2019. jún. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

5-ösnek, 4-es vagyok:


Tudod, vannak olyan helyek, dolgok, amiket esetleg még nem is láttál :-) Pl. Mezőkövesden van egy gépmúzeum, nem túl nagy területen, amikor bementünk, kérdezték, kéreünk-e fotójegyet, de én nem akartam fotózni, mondom megnézzük a gépeket oszt jól van... Aztán már majdnem a végefelé jártunk, amikor egy "pajtában" olyan szerszámok voltak felakasztva, amiket szzívesen megörökítettem volna. Hát mit ne mondjak, azért az 1 fotóért nem mentem vissza, hogy vegyek egy 500 ft-os fotójegyet, úgyhogy igen "suttyó módon" csináltam 1, azaz egy képet, ezzel "jelentős mértékben megkárosítva" :D a múzeumot. Nem a sumákolás miatt, de azért 1 fotó ne kerüljön már 500 ft-ba...

2019. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6- hol látsz Te olyant, hogy a múzeumot szidtam? :D

Ki mondta Neked, hogy mekkora a fizetésem? Ki mondta, hogy hagyom, hogy biorobotnak tartsanak?


És nyilván, ha a fizetés alacsony, akkor a belépő is olcsóbb, mint külföldön :D

Te magad írtad, hogy külföldön magsabbak a fizetések, így hát nyilván elkérhetnek többet a belépőért.

Nem szerencsés ezt így összehasonlítani.

2019. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

"Tudod, vannak olyan helyek, dolgok, amiket esetleg még nem is láttál :-)"

Nyilván. Ezért megyek megnézni.


"Pl. Mezőkövesden van egy gépmúzeum, nem túl nagy területen, amikor bementünk, kérdezték, kéreünk-e fotójegyet, de én nem akartam fotózni, mondom megnézzük a gépeket oszt jól van... Aztán már majdnem a végefelé jártunk, amikor egy "pajtában" olyan szerszámok voltak felakasztva, amiket szzívesen megörökítettem volna. Hát mit ne mondjak, azért az 1 fotóért nem mentem vissza, hogy vegyek egy 500 ft-os fotójegyet, úgyhogy igen "suttyó módon" csináltam 1, azaz egy képet, ezzel "jelentős mértékben megkárosítva" :D a múzeumot."

Ugye te is tudod, hogy ez így nettó baromság?

Egyrészt nem a múzeumot károsítod. Pontosabban nem károsítod a múzeumot. Nem arról van szó, hogy anyagi kárt okozol, hanem hogy nem támogatod. Nem járulsz hozzá a működéséhez, a fennmaradásához, a neked tetsző kiállítás gondozásához. Érzed a különbséget?


"Nem a sumákolás miatt, de azért 1 fotó ne kerüljön már 500 ft-ba..."

Nem hiszem, hogy fotónként kérnek 500 forintot. Általában ennyi pénzért privát célra annyi fotót készítesz, amennyit akarsz. Sőt, sok helyen ennyi pénzért akár már állvánnyal is zavarhatod a közönséget. Az meg, hogy te ennyi pénzért csak egy képet készítenél, már magánügy.


"6- hol látsz Te olyant, hogy a múzeumot szidtam? :D"

A négyes számú posztodban, ahol kifogásolod, mennyit kérnek el a jegyért.


"Ki mondta Neked, hogy mekkora a fizetésem? Ki mondta, hogy hagyom, hogy biorobotnak tartsanak?"

Látom a híradóban, bszomalássan.


"És nyilván, ha a fizetés alacsony, akkor a belépő is olcsóbb, mint külföldön :D

Te magad írtad, hogy külföldön magsabbak a fizetések, így hát nyilván elkérhetnek többet a belépőért.

Nem szerencsés ezt így összehasonlítani."

Szerencsés vagy nem, Németországban nem nagyon hallok olyat múzeumban, állatkertben sorbanállás közben, hoyg jaj-de-drága-basszákmeg. Magyarországon meg, ha nagy ritkán arra járok, állandóen ez a nyafogás megy, hogy ez drága, az miért olyan sok, jaj, jaj, juj. Azért ne mondd, hogy nem látsz összefüggést.

2019. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Jogos. A fotójegynek történelmi hagyománya van. Tudod, régebben még könnyen ki lehetett szúrni, hogy viszel-e be fényképezőgépet a kiállítótérbe. Aztán úgy maradt.


Nálunk már sikerült megoldani, hogy a fotójegy belekerüljön az belépő árába, így mindenki nyugodtan fotózhat és legalább emiatt nem kell veszekedni a néppel. Ahhoz képest, hogy mennyire fontos és mennyire támogatjuk a magyar kultúrát a múzeumok (is) rémesen alul vannak finanszírozva. És nem az a gond, hogy Hármaska vagy Heteske nem fizette ki azt a +300Ft-ot, hanem hogy nagyon sokan mások sem és ezek összeadódnak és jelentős bevételkiesést okoznak.


Érdekes, mennyivel nagyobb megrökönyödést okoz, ha az ember 1 kg sárgarépát kifizet, aztán elemel még hozzá 2 paprikát, csak 300Ft, kinek hiányzik az :P

2019. jún. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!