Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Utazók, hotelekben megszállók!...

Utazók, hotelekben megszállók! Mitől lenne igazán vonzó egy szálloda, mire lenne leginkább szükség meglátásaitok, tapasztalataitok szerint, ami miatt gyakrabban szállnának meg a jövőbeni vendégek? Folytatás alább.

Figyelt kérdés

Mire, mi miatt fizetnének a leendő vendégek (nem azt mondom, hogy szívesen, hanem azt, hogy szívesebben) húsz és harminc ezer forintokat egy szobáért, vagy lakosztályért, kisebb városok szélén a természetben, három (legfeljebb négy) csillagos hotelekben?


Néhány ötlet, ami hirtelen eszembe jutott:


Gyermekbarát szálloda (ha ez, fejtsétek ki mire/mikre lenne a legnagyobb szükség ezen a téren).


Sport hotel (golfpályák, teszem azt).


Díszes bútorok, szebben berendezett szobák (szemben az egyhangú minimalizmussal).


Nagyobb alapterületű helyiségek.


Esetleg más?



2020. aug. 12. 18:00
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%

Mi rendszeresen utazunk, szállunk meg hotelekben.

Mi már csak ezek alapján választunk

- tisztaság( fontos, hogy tiszta legyen a szoba, fürdőszoba, és maga az egész szálloda, így nekünk a hostelek kizártak.

- ne legyen családbarát. Olyat keresünk ami inkább utazóknak, pároknak, egyedülállóknak kedvez. Gyerekes családok nem is mennek, mert nincs se játszótér, semmi ami a gyerekeket lekötné. Szerencsére egyre több szálloda ki is írja szobafoglalásnál, hogy minimum 14-16 éves kortól foglalhatnak családok szobát.

- Berendezés meg függ a szobától. Amikor lakosztályt kérünk, akkor tetszik, hogy van pezsgőfürdő. De sokszor csak duplaágyas, saját fürdőszobával, szép kilátással legyen. Bútorok legyenek stabilak, tiszták.

- Sokszor igénybe vesszük a reggeli szolgáltatást.

. bár nekem nem fontos, mert utazás közben sosem netezek, de a férjemnek fontos a wifi. Ő neki is a munka miatt. Bár nem dolgozik, de az email-t ellenőrzi mindig. Szóval nem baj ha van wifi.

-

2020. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a legfontosabb, hogy makulátlanul tiszta legyen, jó helyen legyen, rugalmasak legyenek a becheckolással kapcsolatban, gyors wifi. Az hogy gyerekbarát nálam kizáró tényező. Rühellem a gyerekeket.
2020. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is az elsődleges szempont a tisztaság, jó helyen legyen, és hogy a szoba ne csak egy lyuk legyen (nem kell nagy, de pl tetőszobában ne legyen a ferde plafon alá betolva, vagy keskeny szobában úgy, hogy csak bemászni lehet). Reggeli, wifi, parkoló.

Alapesetben ilyen helyekből választom ki a legjobb ár-érték arányút, de amiért hajlandó vagyok többet fizetni, ha úgy adódik:


- szép kilátás (pl vízpartra, hegyre, városban nevezetességre)

- szobához tartozó erkély vagy terasz

- a díszes bútorok kevésbé érdekelnek, de az vonzó lehet, ha van egy különleges, egyedi stílusa a helynek és aszerint van berendezve. adott tematikára épülő hotelek/szobák is lehetnek hangulatosak, ha nem viszik túlzásba

- ha adnak a részletekre. ezt nehéz körülírni, de takar minden apróságot, ami által többé válik a szállás, mint csak egy hely, ahová esténként hazatérünk aludni

- a wellness engem kevésbé érdekel, de medence jó, ha van

- ha természetközeli szállás, jó, ha vannak sportpályák vagy szabadtéri játékok

2020. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Tisztaság. Ne legyen egyetlen kóbor hajszál se a fürdőben! Ne legyen por. Fürdőben ne legyen penészfolt a zuhanyzónál, kádnál. Ne legyen elhasznált, pl. rozsdás csapok.

Ne legyen tömegszállás, ahol a sok vendégtől, gyerektől nem lehet pihenni.

Ne legyen zsúfolt az étterem, reggeliző helyiség. Folyamatosan töltsék újra reggelinél vagy svédasztalos étkezésnél, ami fogy, ne kelljen érte szólni.

Legyen normális parkolási lehetőség.

Szóval nem különlegességek kellenek, hanem az alap dolgok legyenek tökéletesek.

Ha van wellness, az is legyen tiszta és folyamatosan karbantartott, ne várják meg, amíg lepukkan.

2020. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Ezekért a (szerintem/számomra) teljesen alap hétköznapi elvárásokért ti mindannyian fizetnének húsz, vagy harminc ezer forintokat (per éj per szoba)? Nem lenne túl nagy összeg?
2020. aug. 12. 21:25
 6/38 anonim ***** válasza:
49%
Hát a semmi közepén max 10 ezret. Egy nagy város belvárosában 20-25-öt.
2020. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos szoba 4 csillagos szállodában most is 30 ezer körül van. De nem per fő.
2020. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Én sem per fő-t írtam! ;)
2020. aug. 12. 22:52
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
De hát ennyit most is fizetnek. Mi a kérdés? 😊
2020. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Az, hogy milyen plusz, vagy különleges extra szolgáltatásokkal lehetne azt növelni, hogy ilyen összegeket (25-30 eFt) szívese(bbe)n fizessenek, azaz jóval gyakrabban a jövendőbeni vendégek. :)

Vagyis, hogy 40-50 százalék helyett akár 60-70 százalék legyen télen-nyáron a szálloda szobáinak kihasználtsága.


Arra gondoltam, hogy a kiírás részletezésében található ötletek valamelyikét (vagy általatok írt újabbakat) alkalmazva a kihasználtság ilyen árakon feltornázható lenne a vidéki hotelben.


Reneszánsz épület, autentikus, régies kinézetű bútorokkal, rendkívüli elegáns hangulattal (szemben a temérdek unalmas minimalista szállodával), vagy néhány golfpálya létrehozásával, esetleg programok beiktatásával (kocsikázás az erdőben, kutyaszánozás télen, stb).

2020. aug. 12. 23:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!