Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ebben a szállodában már...

ZsIrOsPuFi kérdése:

Ebben a szállodában már felnőttnek számítok?

Figyelt kérdés
A szálloda leírásában az volt írva, hogy náluk a gyerekek 13 éves kortól felnőttnek számítanak.. Eszerint ha 17 évesen én besétálok, és ki szeretnék venni egy szobát, nem küldenek el a bús rákba?

2020. okt. 19. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De, mert szerződést nem köthetsz. Az csak annyit tesz, hogy 13 éves kortól teljes árat kell fizetni.
2020. okt. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Bizony, 1-es valasz a helyzet.
2020. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Az arra vonatkozik, hogy 13 év felett az ellátás teljes árát fizetni kell.

17 évesen nem jelentkezhetsz, kiskorú vagy

2020. okt. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Többször is volt rá precedens, hogy 18 éves korom előtt egymagam csekkoltam be szállodába, sosem volt ebből gond, szerintem sehol nem probléma.

Ez a "nem köthetsz szerződést" áljogismerő szöveg jól hangzik, de ezen elv mentén boltban sem vásárolhatna a gyerek, vagy moziba sem mehetne.

Előbbi esetben egy 3 milliós TV-t is kifizethet, miért ne szállhatna meg bárhol?!

Egyízben ugyanott nyaraltam az elvált apukámmal, mint ahova utána anyukám érkezett (Makarska), 2 nap differencia volt a két nyaralás között.

17 évesen és 43 naposan pedig már vezettem, sokat kirándultunk a barátaimmal, sok kispályás focitornára is elutaztunk, hülyén is nézett volna ki, ha valahol nem engednek foglalni...

Visszagondolva, még a fülemben cseng, ahogy mindenhol kiemelik, hogy IFA-t sem kell fizetnünk 18 alatt.


Ettől függetlenül a Kérdező által olvasott sorok valóban az árazásra vonatkoznak.

2020. okt. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Így van, 4-es. Gimisként már körbeutaztuk az országot és ha volt is rá precedens, hogy szüleinket kellett megkérni a foglalásra, nagyon nem ez volt a jellemző. A jog is eléggé megengedő, hiszen a mindennapi élethez szükséges kisebb súlyú szerződések megkötését lehetővé teszi, ezért tud pl. buszon egyedül utazni a gyerek.
2020. okt. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kötekedni meg nem elhinni meg “áljogi” szövegezni, de a kérdezőt szivatjátok meg.

Szállodai recepciós vagyok, kötelességünk ellenőrizni a vendégek iratait, minden esetben. Magyarul sec-perc alatt kiderül, ha valaki kiskorú és egyedül akar megszállni, ez nem a Reszkessetek, betörők. Amelyik szálloda engedi, az komoly büntetést kockáztat.

2020. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Imádom az ilyen: "Én 12 évesen körbeutaztam a világot és magamnak foglaltam szobát és béreltem autót." válaszokat.


Ahogy a 6., én is voltam szállodás. Igazolványt kértünk mindig.

2020. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

Olyat idéztél, amit senki nem írt - ez nagyon gyenge vitakultúrára utal.

Egy 17 éves autót vezethet, bankkártyája lehet.

Ismétlem, soha nem volt ebből problémám anno.

Vállaljam névvel és konkrét helyekkel?

2020. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt max az ÁSZF köti ki, nem a jogszabály
2020. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!