Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Jacuzzi, dézsa vagy medence?

Jacuzzi, dézsa vagy medence?

Figyelt kérdés

1.Ti melyiket szeretnétek inkább használni egy apartmannal mondjuk egy hosszú hétvégén?

2.A dézsahoz és a medencéhez fa tüzeléssel lenne előallitva a forró víz. Ez mennyire lenne körülményes egy fizető vendég számára?

Köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 25. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Mármint úszómedence? Én azt használnám. Ha legalább egy kicsit lehet úszni is benne.

Soha nem állítottam elő forró vizet fatüzeléssel, de egy medencébe szerintem sok forró víz kéne, ha alapból hideg a víz benne. De megpróbálnám, szeretem az új dolgokat kipróbálni.

2020. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A dézsát szerintem általában a nem a vendégek szokták felfűteni, olyat meg sose hallottam még hogy egy medencét fatüzeléssel melegítenek. A jacuzzik általában folyamatosan melegek, ez elég nagy előny a dézsához képest.
2020. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én imádnám a dézsát, mert szeretem a rusztikus megoldásokat és szeretek ilyesmivel bíbelődni, de aki teljes pihenésre vágyik, az lehet nem értékelné ennyire.
2020. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Attól függ, tél vagy nyár. Nyáron egyértelmű medence, télen pedig dézsa és jakuzzi
2020. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A dézsás helyeken általában ha előre jelzed, akkor felfűtik - és már úgy fogadnak, hogy szinte azonnal lehet is használni. Ha ez kimarad, szerintem bőven kell(ene) neki akár 4-5 óra is, de talán fél nap is - attól függ persze mekkora mennyiségű vízről beszélünk.

A Jacuzzi elvileg azonnal használható, a jobbak már nem csak fűtöttek, de hangulatvilágítást meg ki tudja mi mindent tudnak. Viszont a jacuzzik tisztasága nagyon függ a szállásadótól - és persze a korábbi vendégektől. Mi kifogtunk egyszer egy olyat, ami állandóan habzott, ha bekapcsoltad a fúvókákat, a víz színe pedig olyan sötét volt, hogy nem is láttad az alját. A tulaj persze esküdött, hogy speckó a víz, ilyen meg olyan komponensekkel - végül csak 1x mertünk belemenni, és mégis a párom arca tiszta piros folt lett (szép sima a bőre amúgy), nekem meg begyulladt az egyik ujjamnak a vége a körömnél. Ha csak egyikünknek lett volna valami baja a víztől, azt mondom ez van, na de hogy mind2-en, ez már biztosan a nem éppen tiszta víznek tudható be, azt hiszem...

Amikor persze utólag rákérdeztünk a tulajnál csak hárított, és hogy még soha senki nem panaszkodott, még kisbabákat is fürdettek benne (ja, persze...), szóval oda se megyünk vissza többet...

Szintén ennél a szállásnál volt egy medence is, de olyan eszméletlenül hideg vízzel, hogy nem tudtuk használni. És volt rajta valami takaró-fedő is, ami a tulaj szerint melegen tartja a vizet... voltak napelemek, de gondolom vagy nem működtek, mert sem a medence fűtését, sem pedig meleg víz biztosítására a zuhanyzóban nem volt alkalmas.

De kicsit elkalandoztam...


Szóval tegyük fel minden szállásadó korrekt és betartja a higiéniai szabályokat, akkor egy apartmanban én a felsoroltak közül a jacuzzinak örülnék a leginkább - kültéri (nem felfújhatós) medence nyáron jó - de akkor is főleg az, amelyiknek a vizét rendszeresen süti a nap.

2020. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!