Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking foglalaskor nem vette...

Booking foglalaskor nem vette le a kártyaról a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez az első bookingos foglalásunk, ezért egy kis segítséget kérnék.

Tegnap este foglaltunk egy szobát Londonba augusztus egy hetére. Online fizetést választottunk, a foglalás végén kérte is a bankkártyaadatokat mint minden internetes fizetésnél. A pénzt mostanáig nem vette le a kártyáról, de emailt egyből kaptam, hogy a foglalás sikeres, minden rendben van. Applikációt is lehúztam, ott is minden rendben, zölddel kelzi is, hogy ‘visszaigazolva’.

Írtam már nekik az applikáción keresztül is, egyenlőre nincs válasz. Van valaki aki tudna tanácsot adni? Ez igy rendben van? Mással történt már ilyen? Köszönöm szépen előre is!



2022. máj. 4. 10:32
 1/5 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Nem veszi le, csak zárolja.
2022. máj. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megszokott dolog, és nem csak szállásfoglalásnál. Én pl. rendszeresen rendelek házhoz áruházlánctól dolgokat. A terhelés csak akkor történik meg, amikor már kiszállításra kész minden.

Mivel lemondható a foglalás, így a terhelés felesleges. Ha nem utazol mégsem, akkor vissza kellene utalni a pénzt. Így csak zárolva van. Nem költheted el. Így biztosítva van a szállásadó, hogy megkapja a pénzt, amikor már az jogszerűen jár, és nincs macera és költség az oda-vissza könyveléssel.

2022. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem találkoztam még ilyennel, köszönöm a válaszokat.

Ez azt jelenti, hogy a hotelban fogjuk kifizetni a pénzt? Az első napon beköltözéskor vagy pedig az utolsó napon kiköltözéskor?

Ilyenkor ha a pénz le van ‘zárolva’ engedi elkölteni? Például a hotel került 500€-ba, van a számlán 520€. Akarok venni valami 530€-ért, hozzáteszem a kártyát a terminálhoz és kiirja hogy nincs elég pénz rajta? Vagy pedig annyi a lényeg, hogy a hotelben ki tudjam fizetni az 500€-t?

2022. máj. 4. 12:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mérget ne vegyél rá, de ha nem hitelszámla, akkor nem tudod elkölteni. Ha mehetsz mínuszba is, akkor igen.

A fizetés időpontja nagyon változó.

Van, amikor foglalásnál, és akkor sem jár vissza, ha perceken belül lemondod. Van, amikor egy meghatározott időn belül nem lemondható. Ha ez elérkezik, megterhelik a számlád. Akkor is fizetned kell, ha nem utazol. A helyben fizetésre is van eltérő gyakorlat. Előre véleményem szerint ott tudják elkérni, ahol helyben nincs egyéb szolgáltatás, amelyet utólag a szobához csapnak a számlán.

2022. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Változó, tesóméknak kb egy héttel az utazás előtt vonták le, csak azért tudom mert a létező legrosszabb árfolyamot sikerült kifogniuk. Ha megadtad a bankkártya adataidat, akkor ott már nem fogják kérni hogy fizesd ki, leveszik maguktól.
2022. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!