Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Kényszerîthetnek karanténhotel...

Kényszerîthetnek karanténhotelben való tartózkodásra, mikor saját autoval haza tudnék menni?

Figyelt kérdés
Egy földközi-tengeri hajóúton vagyok, alapbol 13 napig tartana az út. A 4. nap belazasodtam, masnap jelentkeztem a hajóorvosnal, pozitiv lett a covid tesztem így karantenba zartak (hajozas elotti nap csinaltattam hovatalis antigen tesztet, az negativ lett, nagy valoszinuseggel a hajon kaptam el, mert sok ember van karantenban itt). 5 nappal kesobb leteszteltek, ismet pozitiv lett a covid tesztem, viszont mar napok ota a nathan kivul, semmilyen mas tünetem nincs. Holnap utan vege a fizetett hajoutamnak, el kell hagynom a hajot Triesztben. Ez rendben is van, viszont karantenhotelba akar zarni a hajozasi tarsasag, amig nem produkalok negativ tesztet. A karantenhotelra a covid biztositasom nem terjed ki, meg egyebkent is, a sajat autom ott parkol a kikotoben, haza szeretnek menni, es otthon karantenba vonulni. Tenyleg kotelezhetnek a feláras karanten hotelre? Hogyan tudnam ezt elkerulni, mert penzlehuzasnak latom az egeszet?

2022. szept. 27. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Attól még, hogy már sehol nem veszik komolyan, a karantén azt jelenti, hogy nem érintkezhetsz senkivel, hanem megülsz valahol a fenekeden x napig, onnan nem mész ki. Ettől elég távol áll az, hogy beülsz egy autóba és elhajtasz valamerre. Szóval igen, karanténba vonulásra kötelezhetnek. Arra talán nem, hogy egy konkrét szállodában töltsd ezt le, de az utazási szerződésedben biztos ez is le van írva.
2022. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A különféle konteókat én nem érinteném, de a karantén az karantén. Nincs mese, nem mehetsz ki onnan stb. Nem, nem a hajózási társaság, nem a szállodaipar terel oda, hogy lehúzza az euróbőrödet róla, hanem az olasz törvények.
2022. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, hogy a hajóút sem volt két fillér, talán az a pár nap hotel is belefér még és nem vág földhöz.
2022. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az olasz törvények szerint nincs jelenleg beutazasi korlatozas az orszagba. Nem kell oltas, teszt, semmi. Akkor most mégis milyen olasz törvény alapjan tartanak karantenban? A nemzetkozi ajanlas szerint is 5 nap utan el lehet hagyni a karantent, ha tunetmentes vagy, szoval nem ertem mire ez a nagy felhajtas
2022. szept. 27. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
A teszt pozitív. Ennyi nem elég?
2022. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Erről egy olasz ügyvédet kérdezz, de nyilván van szabály arra mit kell tennie egy igazoltan fertőzött embernek. Attól, hogy nem tetszik, még nem változik a helyzet.
2022. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Persze hogy kötelezhetnek.

A karantén az nem az hogy "autókázok egyet de eskü nem csalinkázok el".

2022. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elözöek leírtak mindent, ha pozitív a teszt, akkor maradsz a karanténban.

Másrészt, ha a 4. napon már pozitív teszted volt, akkor garantáltan NEM a hajón kaptad el - akkor ugyanis jóval késöbb lettél volna pozitív -, már elötte is fertözött voltál, csak a teszted nem volt MÉG pozitív

2022. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
5. napon lett pozitiv a tesztem. Utazas elott viszont 1 hetig otthonrol dolgoztam, ezert us gondolom, hogy a hajon kaptam el, meet elotte nem erintkeztem senkivel
2022. szept. 27. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel akár két-három hétig is tarthat (de legalábbb egy hét-tíz nap) , mire pozitív lesz a teszt a fertözés után, ezért tévedésben van.
2022. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!