Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Abban mi a logika, hogy egy...

Abban mi a logika, hogy egy szálláshely kitalálja, hogy a jelenlegi válsághelyzet miatt a téli időszakban nem fogadnak olyan vendéget, aki csak 1 éjszakára száll meg?

Figyelt kérdés

Még év elején leadtam egy foglalást dec.30.-tól 31.-ig egy turistaapartmanban. Tegnap rámírtak, hogy a téli ünnepi időszakban nem tudnak egyéjszakás vendéget fogadni. Válaszban nyilván kifejeztem a nemtetszésemet, kérdőre vonva őket, hogy miért csak most mondják. Erre ők, hogy jól van na, hát év elején még nem látták, hogy ilyen lesz a helyzet, így muszáj változtatásokat hozniuk.

De ebben mégis mi a logika? Ha mondjuk 5 egymást követő napon egy szobát nem egy személy használ, hanem mondjuk több (teszem azt egy személy 2 napra, egy másik személy 1 napra, majd egy másik 2 napra), az miben hozza hátrányba a szálláshelyet? Mi köze az energiaválsághoz?

(Tudom, miért nem őket kérdezem? De ez már sajnos nem igazán lehetséges, mert tegnap eléggé bedühödtem, és mielőtt lemondtam a szállást, üzenetben kissé keményen kiosztottam őket. Tehát valószínű már nem válaszolnának.)



2022. okt. 12. 08:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
57%
Neked se sok eszed van. Arra nem gondolsz, hogy minden ember után takarítani kell, ami plusz pénz (takarító munkadíja, plusz energiahasználat - áram)? Jézusom. Sok szállás ilyet semmikor sem enged, válságtól függetlenül sem.
2022. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

1: Ja, mert biztos abban fognak tönkremenni, hogy egy bizonyos hét alatt nem csak egyszer, hanem kétszer vagy háromszor kell szobát takarítani. Meg mintha a vendég nem használná ugyanúgy az áramot. És akkor az ünnepek után mégis mi fog változni?

Inkább meg se szólaltál volna.

2022. okt. 12. 09:25
 3/41 anonim ***** válasza:
62%
2. Hát a stílusod alapján én sem engednélek a szállásomra :) De egyébként az 1-esnek van igaza.
2022. okt. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%
Mielőtt 30-100 válasz érkezne, tisztázzunk valamit: csak neked tetsző feleletet fogadsz el, vagy szabad mást is írni?
2022. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem mindegy, hogy egy ember vesz ki öt éjszakára szobát, vagy öt ember egy-egy éjszakára.

De arra is gondolj, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a maradék napokat ki tudja tölteni. A két ünnep közötti időszakban kellene neked a szoba, és pont a legkelendőbb időben. Ha úgy vennék ki a szobát, hogy december 24-től január 1-ig, akkor miattad meghiúsulna. És ez a fő gond, nem is a takarítás.

Vagy életszerűnek gondolod, hogy ebben az időszakban 1-1 éjszakára kérnek szobát, és pont egymást követő napokon?

Én pl., ha azzal keresem őket, hogy dec 24-től január 1-ig kellene, és azt a választ kapom, hogy 30-án reggelig maradhatok, már lépek is tovább.

2022. okt. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
4: Az 1-es lehülyézett engem. Én csak visszareagáltam hasonló stílusban. Aki értelmesen, kultúráltan ír, azt hasznosra értékelem.
2022. okt. 12. 09:56
 7/41 A kérdező kommentje:
5: Én már évek óta csinálom ezt, hogy odamegyek, és egy szálláshelyen dec.30.-tól dec.31.-ig maradok. Békéscsabáról van szó amúgy. Eddig hotelokban szálltam meg, mindig okés volt.
2022. okt. 12. 09:59
 8/41 anonim ***** válasza:
26%
Menj hostelbe, az való erre
2022. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim válasza:
27%
Mindegy, erre való az értékelés és jár nekik az 1 csillag.
2022. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
36%
A 34%-os barátunk tud értelmesebb választ adni, vagy csak a piros nyomkodása megy?
2022. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!