Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A hotelben honnan tudják,...

A hotelben honnan tudják, hogy használtam-e a minibárt?

Figyelt kérdés
Tele van innivalóval, amiket úgy tudom, ki kell fizetni, ha megiszod. De amikor kicsekkolsz honnan tudja, hogy ittál-e? Vagy sehonnan és csak becsület kérdése?

2022. okt. 24. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A takarításnál kiderül, ha előbb nem. Egy kis doboz kóla számláját nem fogják a kedves vendég után küldeni, de rossz fényt vett arra az országra, ahonnan érkezett. Az emberek mindenhol hajlamosak általánosítani.
2022. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BeefEater ***** válasza:
96%

A legtöbb hotel egy-két napon belül beterheli arra a kártyára, amivel fizettél.

Mikor kijelentkezel nem tudjak, hogy fogyasztottal-e (és ha volt más is a szoba számládon, például egy ebed közvetlenül kijelentkezés előtt) még lehet, hogy az sincs rajta.

Általában az nézi meg, aki a szobát takarítja, de olyannal is találkoztam már, hogy egy mérleg volt az egész és a tömeg változásából tudta, hogy mit vettél el.

2022. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Már olyanok is vannak komolyabb helyeken, hogy érzékelők vannak az üvegek alatt és ha csak kiveszed már automatikusan adja számlához.
2022. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Legutóbb olyan hotelben jártam, ahol alapból majdnem üres volt a minibár, csak két ásványvíz volt benne (az is jó drágán mondjuk), és a szobaszerviztől kérhettél "kis" és "nagy" feltöltést a minibárba. Gondolom, ezek árát teljes egészében terhelik a szobaszámládra, és akkor mindent kiehetsz a hűtőből, amivel feltöltik, nem csak egy-egy dolgot.


Nekem amúgy jobban tetszik ez a megoldás, minthogy a szobaasszonyokhoz hasonlóan ők is megjelennek néha, hogy fogyasztottál-e, kell e újratölteni.

Plusz mi így tudtuk saját célra használni a hűtőt. :)

2022. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Időnként feljárnak újratölteni és akkor látják, hogy mi hiányzik, azt felírják, újabban benyomják egy tableten és hozzáíródik a számlához.
2022. okt. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor feltöltik a készletet akkor kiderül, de 15 éve is találkoztam már olyannal, hogy ahogy kivetted a terméket a hűtőből egy érzékelő regisztrálta azt.
2022. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
A polgári társadalom arra épít, hogy a polgár becsületes. Így a szállodából való kijelentkezéskor megmondja, mit fogyasztott a minibárból. Egyszerűbb így, mint egy bonyolult és költséges ellenőrző rendszert kiépíteni.
2022. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Általában szoktam kérni, hogy legyen üres a minibár, vagy ha nem akkor meg szoktam beszélni a recepcióssal, hogy kipakolok és a saját vizemet hagy tegyem be. Soha nem volt probléma amúgy. Na ezt egyszer felejtettem el, persze hogy pont akkor volt érzékelős a hűtő és az egész pakkot a számlámra nyomta. Másnap hanyatt estem :D De a recepciós jót nevetett, felküldött egy szobalányt, lecsekkolta és sztornózták.
2022. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően bíznak a szavadban, hogy ha azt mondod, nem fogyasztottál, akkor úgy is van. De mivel úgyis takarítják és utántöltik, ezért le is fogják ellenőrizni és rád terhelik utólag, ha mégsem mondtál igazat.


Ha már sokan megpróbálták átverni őket, akkor ennél jobban figyelnek és pl. akár az is lehet, hogy más árat számolnak fel, ha korrektül bevallottad és más összeget, ha nekik kell rájönniük az igazságra.


A kommunikáció csodákra képes. Pl. eloszlatni a félreértéseket, mint #8-as történetében.

2022. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!